Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi Kodlama atölyesini ziyaret etti
22 Kasım 2019 Cuma 07:03

Uşak Valisi Kodlama atölyesini ziyaret etti

Uşak Valisi Kodlama atölyesini ziyaret etti

Vali Funda Kocabıyık bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Kasım ayı Ara Tatil Etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu'nda gerçekleştirilen Robotik Kodlama atölye çalışmalarına katıldı. Ziyareti sırasında etkinlik öğretmeninden bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, öğrencilerle sohbet ederek çalışmaları inceledi.

Öğretmenler ve öğrencilerin ara tatillerini en iyi şekilde değerlendirerek  verimli geçirmeleri için etkinlik takvimi hazırlandığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Bilindiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yılda iki kez uygulanmasına karar verilen ara tatilin ilki 15 Kasım 2019 Cuma günü başladı. Ara tatil süresince öğrencilerin vakitlerini en verimli şekilde geçirebilmesini sağlamak amacıyla 16 ana başlıktan oluşan etkinlik takvimi ile öğrencilerimizin yoğun ders dönemi arasında dinlenip çeşitli faaliyetlere katılarak sosyalleşmesi planlandı. Bu kapsamda bugün Robotik Kodlama Atölye çalışmasına katılarak,  öğrencilerimizin etkinliklerini yerinde izleme fırsatı bulduk. Eğitim çalışmalarında emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi. Etkinlik çalışmasının ardından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'ndaki diğer kursları da ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Uşak'ta 1 Eylül - 19 Kasım 2019 tarihleri arasında Genel Kültür, Okuma-Yazma, Mesleki ve Teknik kurslar olmak üzere 341 kurs açıldığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, bu kurslara 7 Bin 645 kursiyerin katıldığını kaydetti. Ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık'a, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş ve Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin eşlik etti.

ROBOTİK KODLAMA NEDİR?

Robot: Sensörler yardımı ile ortamı algılayabilen ve algıladığı durumu yorumlayıp karar veren aygıtlara robot denir. Ö

Robotik: Elektronik devreler yardımı ile kodlama dilleri kullanılarak ihtiyaç duyulan yönde komut verme işlemidir. Makine kontrol sistemi, bilgisayar gibi birçok alanda hayatımızın kolaylaştırmakta olanak sağlamaktadır.  Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte yenilikçi ve üretim odaklı teknolojilere de aynı oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacın farkındalığında olan ülkeler eğitim sistemlerine erken yaşta çocuklara yönelik kodlama ve robotik eğitimlere yer açmaktadırlar. Çocuklar erken yaşta kodlama ve temel düzeyde robotik alanlarda bilgisi sahibi olmaktadırlar. Analitik düşünme, eleştirel düşünme gibi 21. Yüzyıl becerilerini kazandırma gibi fayda sağlayan robotik kodlama günümüzde son zamanların en popüler eğitim trendi haline gelmiştir. BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.