Uşak Ufuk
28 Ekim 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ OKULLARIN TEMİZ OLDUĞUNU İFADE ETTİ
14 Ekim 2020 Çarşamba 09:24

UŞAK VALİSİ OKULLARIN TEMİZ OLDUĞUNU İFADE ETTİ

UŞAK VALİSİ OKULLARIN TEMİZ OLDUĞUNU İFADE ETTİ

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, kentteki okulların hijyenine büyük önem verdiklerini ifade etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, okullarda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Sosyal medya üzeriden açıklama yapan Vali Kocabıyık, “İimizde, okullarımızın yüz yüze eğitime hazırlanmasına yönelik bir dizi çalışmalar yürütülüyor. Öğrencilerimize güvenilir ve hijyen bakımından en iyi ortamı sağlamak amacıyla okullarımızda, Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"nda talep edilen kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor.  Bugün itibarıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki tüm okullar; hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir ve tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla  "Okulum Temiz" belgelendirme programına başvurularını tamamlamıştır. 

Ekiplerimiz, başvurularını tamamlayan okullarımızı yayınlanan kılavuzda belirtilen esaslara uygun olarak denetlemekte ve bu denetlemeler sonucunda değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda 275 okulumuzdan 175’i sertifikalarını almış olup; denetleme süreci akabinde tüm okullarımızın sertifikalandırma süreci tamamlanacaktır. 

Öğrencilerimizi salgından korumak için okullarımızda alınan tedbirlerin sürekliliğinin sağlanması önemlidir. Bu sebeple yapılacak olan denetimleri çok önemsiyorum. Çocuklarımızın salgından zarar görmemesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.