Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi Salim Demirin katılımıyla açıldı
08 Mayıs 2018 Salı 09:38

Uşak Valisi Salim Demir'in katılımıyla açıldı

Uşak Merkez Karabeyli Köyü Mera Islah Projesi, Köy Düğün Salonu ve İçme Suyu tesisi Vali Salim Demir'in katılımlarıyla, düzenlenen törenle açıldı. Köy düğün salonunda gerçekleşen açılış törenine Vali Salim Demir'in yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cah

Uşak Merkez Karabeyli Köyü Mera Islah Projesi, Köy Düğün Salonu ve İçme Suyu tesisi Vali Salim Demir'in katılımlarıyla,  düzenlenen törenle açıldı. Köy düğün salonunda gerçekleşen açılış törenine Vali Salim Demir'in yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri,  köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. 

O da artık kentlerimizde ne varsa köylerimizde de o olması gerekiyor

Açılışta konuşan Vali Salim Demir, Köyleri ekmek kapıları haline dönüştürmeyi hedeflediklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği çok güzel bir yaklaşım var. O da artık kentlerimizde ne varsa köylerimizde de o olması gerekiyor. Köylerimiz baba ocağı, ata yurdu halinde kalmasın. Gençlerimiz köylere tekrar yerleşip üretim gerçekleştirsinler. Bunun için devletimiz çeşitli kurumlar aracılığı ile önemli destekler vermektedir.  Her aileden bir gencin muhakkak köyde yaşaması, köylerin gelişmesi açısından çok önemli bir unsur. Köylerimize sahip çıkalım. Yapılan yeni projeler insanların köylere tekrar yerleşmesinde büyük katkı sağlayacaktır. İşbirliği, gönül birliği ile köylerimiz kalkındırmalı ve büyütmeliyiz" diye konuştu. 

Müslüman kardeşlerimize ve tüm insanlığın mağdur ve mazlumlarının bir yerde yardımcısı konumundayız

Dünyanın küçüldüğünü ve Türkiye Cumhuriyeti Devletin sadece kendi vatandaşlarına değil tüm mazlumlara hizmet ettiğini ifade eden Vali Salim Demir, "Şu anda çevremizdeki birçok bize sığınan, bizden medet uman insanlara ve dünyanın birçok yerinde ki Müslüman kardeşlerimize ve tüm insanlığın mağdur ve mazlumlarının bir yerde yardımcısı konumundayız. Onun için elbirliği İşbirliği ve gönül birliği ile çok ciddi çalışmalar yaparak devletimizi, milletimizi, illerimizi ve köylerimizi güçlendirmeliyiz. Bunu da beraber olarak başaracağımıza inanıyorum" dedi.

UŞAK VALİSİ SALİM DEMİR, AÇILIŞIN ARDINDAN VATANDAŞLA SOHBET ETTİ

Konuşmaların ardından Mera Islah Projesi, Köy   Düğün Salonu ve İçme Suyu tesisinin açılışı, Vali Salim Demir ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.  Açılışın ardından Vali Salim Demir, Karabeyli köyünde incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.  Köyde eski başbakanlarımızdan merhum Adnan Menderes tarafından yaptırılan çeşmeyi de inceleyen Vali Salim Demir, daha sonra 1993 yılında Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu Şehit olan Muharebe Uzman Çavuş Bekir Kurt'un ağabeyi Yaşar Kurt'u Karabeyli köyündeki evinde ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ