Uşak Ufuk
30 Haziran 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi sokak hayvanlarına yem bıraktı
27 Aralık 2021 Pazartesi 06:58

Uşak Valisi sokak hayvanlarına yem bıraktı

Uşak Valisi sokak hayvanlarına yem bıraktı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, yoğun kar yağışı nedeniyle yem bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarının doğal yaşam alanlarında beslenmesi ve korunması amacı ile başlatılan yemleme çalışmalarına katıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde kış şartlarından olumsuz etkilenen ve doğada açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan yaban hayvanlarının beslenmelerine katkıda bulunmak için yemleme çalışmalarına başladı.

Baltalı köyü Bayındır mevkiinde başlanan yemleme çalışmalarına katılan Vali Funda Kocabıyık, Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yemleme faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık Uşak’ta yaban hayvanlarının kış mevsimi koşullarının olumsuz etkilerinden zarar görmemesi ve  beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yemleme çalışması başlatıldığını ifade ederek, “Yaban hayvanlarının aç kalmaması ve neslini sürdürmesi adına bu gün burada yaban hayvanlarımız için doğaya yem bırakıyoruz. Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı “HAYDİ” ekiplerimizle yüksek kesimlerdeki alanlara yem bırakıyoruz. Bugün burada yaklaşık 500 kg yem bıraktık. Kış sezonu boyunca Bulgaz Dağı ve Murat Dağı’nda belirlenen alanlara 7500 kg yem bırakacağız. Zorlu kış şartlarında özveriyle çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum.” dedi.  

Yemleme çalışmaları sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin, Orman İşletme Müdürü Gökhan Şahin ve ilgili kurumların personeli katıldı. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.