Uşak Ufuk
16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ YATIRIMLARI HAVADAN İNCELEDİ
01 Nisan 2019 Pazartesi 08:00

UŞAK VALİSİ YATIRIMLARI HAVADAN İNCELEDİ

Vali Funda Kocabıyık, yatırımları havadan inceledi, yerel seçimlere yönelik alınan tedbirleri değerlendirdi.

Vali Funda Kocabıyık, yatırımları havadan inceledi, yerel seçimlere yönelik alınan tedbirleri değerlendirdi.   Vali Funda Kocabıyık, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi seçim güvenliği tatbikatı için Uşak'a gelen Aydın Jandarma Filo Komutanlığına bağlı Skorsky tipi helikopterle şehir merkezinde ve İlçelerimizde gerçekleştirilen yatırımları havadan inceledi. 

 

Öncelikle ilk merkezi, Organize Sanayi Bölgesi, Eşme ve Ulubey ilçelerinde inceleme gerçekleştiren Vali Funda Kocabıyık, helikopterle Selçikler Beldesine inerek kendisini bekleyen Avukat Nurettin-Meliha Akarsu İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilere hediyeler dağıtarak hatıra fotoğrafı çektiren Vali Funda Kocabıyık, daha sonra kendisini taşıyan helikopterle Sivaslı ve Banaz ilçelerinde incelmelerde bulunarak Baltalı Köyüne iniş gerçekleştirdi. 

Köyde vatandaşlarca karşılanan Vali Funda Kocabıyık, Baltalı, Ayrancı, Küçükler, Çamsu köyü muhtarları ile bir araya gelerek seçimlerde güvenlik açısından olumsuz bir durumun yaşanmaması için alınan tedbirler üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Seçim güvenliği tatbikatı için gelen Aydın Jandarma Filo Komutanlığına bağlı Skorsky tipi helikopterle Uşak'ta gerçekleştirilen yatırımları inceleme ve seçim güvenliği açısından alınan tedbirleri değerlendirme fırsatı bulduğunu belirten Vali Funda Kocabıyık; yerel seçimlerin güven ve huzur içinde tamamlanması için il genelinde tüm önlemlerin alındığını kaydetti.  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre, Uşak'ta 268 bin 275 kayıtlı seçmen bulunduğunu belirten Vali Funda Kocabıyık, "İlimizde 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde 965 sandıkta 265 Bin 275 seçmen oy kullanacak. Propaganda sürecinde hassasiyetle hareket eden tüm siyasi partilere ve başkan adaylarına teşekkür ediyorum. 31 Mart 2019 tarihinde demokratik bir seçim geçireceğimiz inancıyla yerel seçimlerin ilimize ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. İncelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık'a Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Banaz Kaymakamı Onur Alp Çağlar, Eşme Kaymakamı Murat Özdemir, Ulubey Kaymakamı Onur Özaydın, Sivaslı Kaymakamı Mustafa Gözlet eşlik etti.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ