Uşak Ufuk
06 Ağustos 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi ZEKA toplantısına katıldı
05 Ekim 2020 Pazartesi 08:00

Uşak Valisi ZEKA toplantısına katıldı

Uşak Valisi ZEKA toplantısına katıldı

Zafer Kalkınma Ajansının 2020 yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Afyonkarahisar'da gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Çiçek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Funda Kocabıyık, Kütahya Valisi Ali Çelik, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda 2020 yılı fizibilite desteği başvuruları, 2020 yılı proje teklif çağrısı değerlendirme sonuçları, 2021 yılı çalışma programı ve bütçesi, 2021 yılı proje teklif çağrısı hakkında bilgilendirme, politika önerileri, proje ofisleri çalışma yönergesi, program ilerleme raporları, projelerle ilgili talepler ve gelişmeler, iki toplantı arası ajans faaliyetleri, personel işleri, 2020 yılı ağustos ayı gelir ve gider cetveli konuları bütçesi masaya yatırıldı.

 

30 Milyon TL bütçeli 2 mali 

destek programı ilan etmiş 

ve bu programlara toplam

99 proje başvurusu almıştık

Ajansın Yönetim Kurulu Başkanı Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi, " İlk gündem maddemizde 27 Şubat 2020 tarihinde ilan ettiğimiz, Ajansın plan, program ve stratejik öncelikleri ile uyumlu, kısa / orta vadede yatırıma dönüştürülebilecek nitelikteki fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı Fizibilite Desteği Programı’na yapılan proje başvurusunu değerlendireceğiz. İkinci gündemimizde Bölge kamuoyu ve paydaşlarımızın yakından takip ettiği 2020 yılı proje teklif çağrılarının değerlendirme sonuçlarını ele alacağız. Bildiğiniz üzere 27 Şubat 2020 tarihinde Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı adıyla toplam 30 Milyon TL bütçeli 2 mali destek programı ilan etmiş ve bu programlara toplam 99 proje başvurusu almıştık. Mevzuatta öngörülen değerlendirme süreçleri tamamlanmış olup değerlendirme sonuçları Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmaya hazır hale getirilmiştir. Biz de mevzuatta Kurulumuza tanınan yetkiler çerçevesinde sonuçları değerlendireceğiz. Sonuçların şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılı proje sahiplerini tebrik ediyor ve ilgi gösteren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum"

Son olarak iki Yönetim Kurulu toplantısı arasında Ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler

Toplantıda 2021 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesini ile 2021 yılında ilan edilmesi planlanan program hakkında göüşeceklerini ifade eden Vali Gökmen Çiçek, "Ajansımızın Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası fonlardan yararlanılmasına yönelik görevleri çerçevesinde proje başvurularında bulunmak ve bölge illerindeki Valilikler başta olmak üzere kurum ve kuruluşların AB Proje Ofisleri ile ilişkilerini geliştirerek koordinasyonu ve projelerle ilgili teknik destek sağlamaya yönelik usul ve esasları düzenlemek amacıyla hazırlanan proje ofisleri çalışma yönergesi hakkında bilgi alacağız. Diğer gündem maddelerimizde Çevre ve Enerji Altyapı Mali Destek Programı, Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı, 3 güdümlü projemiz ile Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında desteklenen projelere ilişkin ilerleme raporları hakkında bilgi alacak ve yararlanıcılardan gelen projelere ilişkin talepleri görüşeceğiz. Son olarak iki Yönetim Kurulu toplantısı arasında Ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler, personel işleri ile Ağustos ayı gelir ve gider cetvelini görüşerek mali durumumuzu değerlendireceğiz. Toplantımızın bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennilerimle sözlerime son veriyor, katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçilerek toplantı tamamlandı. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.