Uşak Ufuk
20 Haziran 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisinin başkanlığında yapıldı
31 Ekim 2018 Çarşamba 08:06

Uşak Valisinin başkanlığında yapıldı

Uşak Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Vali Salim Demir’in başkanlığında yapıldı.

Uşak Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Vali Salim Demir’in başkanlığında yapıldı. İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen birlik meclis toplantısına, Vali Salim Demir ile birlikte, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Genel Meclisi Merkez İlçe Üyeleri, ilgili daire müdürleri ve köy muhtarları katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündem maddelerinin  görüşülmesi ile devam etti. Gündem maddeleri olan 2018 birlik faaliyetleri hakkında bilgi verilmesi, 2019 tahmini bütçenin görüşülerek oylandı ve kabul edildi.

 bir önceki günden daha iyi olduğunu göreceğiz

Gündem maddelerinin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Salim Demir, “ Öncelikle 2018 yılı içerisinde  yapılan birliğimizin faaliyetlerinin Uşak’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.  Önümüzdeki 2019 yılı içinde sizlerle beraber hayırlı başarılı daha iyi hizmetleri nasip etmesini Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin, önümüzdeki yıl da bu yıl olduğu gibi hem kendi bütçesinden hem KÖYDES kaynaklarından hem de İl Özel idaresinden protokolle alınmış olan yatırımları arttırarak devam ettireceğiz. Şüphesiz köylerimizin bir çok ihtiyacı var.  Ancak birlik beraberlik içerisinde ve önceliklerimiz iyi belirleyerek hizmetlerimizi planlarsak  zaman içerisinde her günümüzün bir önceki günden daha iyi olduğunu göreceğiz. KÖYDES projesinde birinci hedefimiz içme suyudur. Bunun yanında 2. olarak da köy yollarımız gelmektedir” dedi.

KÖYDES bütçesinden önemli oranda sıcak asfalta ödenek ayırmayı düşünüyoruz

Uşak Valisi Salim Demir, “Yollarda da birinci ve zaruri önceliğimiz taşımalı eğitim gören öğrencilerimiz için kullanılan yollarımız olacaktır.  İkincisi öncelikli köy yollarımız da grup yollarımız. Elbette bunların dışındaki yollarda da asfalt çalışmalarımız olmaktadır.  2018 yılı içerisinde İl Özel İdaresi asfalt plenti kurma çalışmaları başladı. İnşallah, 2019 yılı içerisinde hem İl Özel İdaresi hem köylere hizmet götürme Birliği hem de KÖYDES bütçesinden önemli oranda sıcak asfalta ödenek ayırmayı düşünüyoruz. Bu sene sıcak asfaltla ilgili planımızı kilit parkeye döndürdük, bu nedenle bu sene kilit parkede ciddi artış oldu. 

Yeni asfalt plentimiz ile beraber  2019 yılı içerisinde sıcak asfaltla ilgili ciddi bir hamle yapmamız gerekiyor. Onun için de ödeneklerimizi arttırmamız gerekiyor. Çünkü asfalt yapmak pahalı bir yatırımdır. Ancak, sıcak asfalt en az 10 yıl belki daha da fazla dayanabilecek kaliteli yol demektir. Sıcak asfaltı yaparken öncelikleri iyi belirlememiz zaruridir. Bu düşüncelerle birliğimizin 2018 yatırımlarının Uşak’ımıza hayırlı olmasını ve 2019 yılında artarak devam etmesini diliyorum.” dedi. Meclis toplantısı, Vali Salim Demir'in konuşmasının ardından son gündem maddesi olan dilek ve temenniler ile sona erdi.

HABER: HALİL ASLAN

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ