Uşak Ufuk
26 Ocak 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKA 70 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
04 Eylül 2019 Çarşamba 08:15

UŞAK'A 70 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Uşak Ege 5. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, ziyaretçi rekoru kıracak. Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, 70 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Uşak Ege 5. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, ziyaretçi rekoru kıracak. Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, 70 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi. 

 Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta en önemli üretim merkezlerinden biri olan Uşak, 5-8 Eylül tarihleri arasında beşinci kez düzenlenecek Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile sektördeki son yeniliklere ve teknolojik gelişmelere ev sahipliği yapacak. GL Platform tarafından düzenlenen fuarda, çeşitli etkinliklerle ziyaretçiler keyifli anlar yaşayacak.

Fuara gelenler, her gün düzenlenecek olan çekilişlerle sürpriz hediyeler kazanacak. Fuarın ilk gününe Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan “Kadın Çiftçi Bilgi Yarışması” damgasını vuracak. İkinci günü ise Uşak Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından Koyun Keçi - Buzağı Güzellik yarışması düzenlenecek. Hayvanlar güzellikleriyle podyumu sallarken, juriler de bu üstün genetik ve ırk özelliklerine sahip birbirinden güzel hayvan arasından seçim yapmakta zorlanacak. 

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLECEK

Dereceye girenlerin yetiştiricileri ödüllendirilece. GL Platform tarafından Uşak’da 5-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuar, 50 bin çiftçinin bulunduğu kentte sektör temsilcilerine ev sahipliği yaparken genetik alandaki son yenilikler, yem sektöründeki gelişmeler ve en yeni tarım araçlarının tanıtımını da sağlayacak. Fuarda sektörün önde gelen firmaları, birlikler ve kooperatifler stant açacak, ayrıca yurt içi ve yurt dışı alıcılarla buluşma olanağı yakalayacak.

70 BİN ZİYARETÇİ HEDEFLİYORUZ

Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretim ve işlenmesinde ihtiyaç duyulan yeni teknolojilerin tanıtılacağı fuarın üreticilerin bilgi, becerilerini artıracağını  söyledi. Keleş “Fuarımız her geçen yıl hem katılımcı firma olarak hem de ziyaretçi sayısı olarak hızla büyüyor. Katılımcı firmaların büyük çoğunluğunu fuarımızın ana iştigal konusunu oluşturan tarımsal mekanizasyon firmaları oluşturuyor” dedi. Keleş, geçtiğimiz yıl yaklaşık 40 bin çiftçinin fuarı ziyaret ettiğini belirterek “Bu sene en az 70 bin ziyaretçi hedefliyoruz, çalışmalarımızı bu doğrultuda yaptık” diye konuştu.

UŞAKLI ÜRETİCİLER FUARA DESTEK VERECEK

Öte yandan Uşak İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Tarhan, ise Bakanlıktan yayınlanan yüzde 50 makina-ekipman hibe desteğini üreticiler olarak olumlu bulduklarını, ancak et üreticilerinin de verilecek hibe teşviklerini dört gözle beklediğini söyledi. Uşak 5. Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın hep verimli geçtiğini belirten Tarhan “Çiftçilerin alışveriş yapması için fuarlar büyük fırsat. Tarla işleme ekipmanlarına, traktöre çiftçinin her zaman ihtiyacı var. Fuarlarda bu ekipmanları en uygun fiyatla alabileceğiniz yerler. Verimlerin azaldığı bu dönemde, tarım ve hayvancılıktan verim elde edebilmek için çiftçiler fuarları takip etmeli. Herkesi fuara bekliyoruz” dedi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.