Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşaklı çocuklarla buluştu
28 Ekim 2021 Perşembe 08:08

Uşaklı çocuklarla buluştu

Uşaklı çocuklarla buluştu

(AA) - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlanan ve düzenlenen geziyle Ankara'yı ilk kez ziyaret eden çocukları ağırladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, SED hizmetinden yararlanan 32 çocuk için Ankara'ya gezi düzenlendi.

SED ile desteklenen çocukların, akranları gibi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılabilmesi, onlarla eşit fırsatlardan yararlanması amacıyla planlanan gezide çocuklar, ilk kez Başkent Ankara'yı görme heyecanı yaşadı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, çocukları Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübünde ağırladı. Çocuklarla ekmek arası köfte yiyen Yanık, onlarla tek tek ilgilenerek, fotoğraf çektirdi. Kulüpte düzenlenen ok atma etkinliğine de katılan çocuklar, Ankara gezisi kapsamında Anıtkabir, birinci ve ikinci Meclis, bazı müzeler ile Millet Kütüphanesi ve Millet Camisi'ni de ziyaret edecek.

 

- SED hizmetiyle fırsat eşitliği hedefleniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunuyor.

Sosyal ve Ekonomik Destek ile çocukların ekonomik nedenlerle ailelerinden kopmasının önüne geçilerek, çocuklara hem aile ortamında eğitimlerine devam etme hem de akranları gibi sosyal imkanlardan yararlanma fırsatı sunuluyor.

SED hizmeti alan aileler ve çocuklar, Bakanlık uzmanları tarafından takip ediliyor ve ailelere danışmanlık ve psikososyal destek de sağlanıyor.

SED hizmetinden yararlanan çocuklar için uygulamaya konulan Okul Destek Projesi ile de çocukların okul dışındaki zamanlarını verimli kullanabilecekleri etkinlikler düzenleniyor.

Okul Destek Projesi kapsamında çocukların sosyal gelişimlerini destekleyecek geziler, sosyal, kültürel ve spor etkinlikleri organize ediliyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.