Uşak Ufuk
27 Mayıs 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşaklı gazilerden tepki var
09 Kasım 2021 Salı 07:47

Uşaklı gazilerden tepki var

Uşaklı gazilerden tepki var

(AA) - Uşak'ta gaziler ve şehit aileleri, Bingöl'de şehidin ağabeyine küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'a tepki gösterdi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Uşak Şubesince, dernek binasında basın toplantısı düzenlendi.

Şube Başkanı Kemal Cengiz ve dernek üyelerinin katıldığı toplantıda basın açıklamasını okuyan gazi Yavuz Turhan, Bingöl'de şehit ağabeyine küfreden Türkkan'ı kınadıklarını söyleyerek, küfrü tüm şehit ailelerine edilmiş olarak gördüklerini söyledi.

Turhan, "Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatını feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri yüce milletimiz asla unutmayacaktır. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimizde teröre destek verenlerle, şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizliği, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren milletvekili istemiyoruz." dedi.

Turhan, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın derhal milletvekilliğinden istifa etmesini istediklerini de sözlerine ekledi.Öte yandan Lütfü Türkkan olay sonrası bir açıklama yapmış ve istifa etmişti. Türkkan, paylaştığı videoda olayla ilgili, "Yaşanan talihsiz hadiseyle ilgili bu videoyu çekmeye karar verdim. Bingöl'de daha önce Sayın Meral Akşener'e sosyal medya yoluyla hakaret ve küfreden bir vatandaş karşımıza çıkarak, şimdi burada ifade etmek istemediğim birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu, o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken ciddi küfürlere de maruz kaldım, onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta 'küfretme' diye de birkaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan, bana da hiç yakışmayan ifadeler. Bunun da farkındayım" açıklamasında bulundu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.