Uşak Ufuk
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşaklı gaziye devlet övünç madalyası verildi
22 Mart 2022 Salı 07:34

Uşaklı gaziye devlet övünç madalyası verildi

Uşaklı gaziye devlet övünç madalyası verildi

Vali Funda Kocabıyık; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü münasebetiyle şehit aileleri, gaziler ve aileleri onuruna yemek verdi.

Özel bir düğün salonunda düzenlenen yemeğe Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkan Vekili Hikmet Karaman, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, protokol üyeleri, daire müdürleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Yemekte konuşan Vali Funda Kocabıyık, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde, bu büyük zaferin kahramanlarıyla duyduğumuz gururu bir kez daha millet olarak kalbimizin en derinlerinde hissediyoruz.” dedi.

Çanakkale Zaferi, Türk milletinin anıtlaşmış zaferlerinin en büyüklerinden olduğuna dikkat çeken Vali Funda Kocabıyık, “Vatan müdafaası söz konusu olduğunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan milletimiz, Çanakkale’de de canını esirgememiş ve memleketin her karış toprağının ne kadar aziz olduğunu bir kez daha göstermiştir. Vatanımıza ve yüce milletimizin varlığına göz dikenler, tarihin her döneminde kirli ve acımasız planlarının peşinde gitmekten hiç vazgeçmediler ve vazgeçmeyeceklerdir. Ancak biz de şunu çok iyi biliyoruz ki Çanakkale’de sadece bir destan yazılmamış, gelecekte Türk milletinin bağımsızlığına kastetmek isteyenlerin neyle karşılaşacaklarıyla ilgili dünyaya çok net bir mesaj da verilmiştir. Ülkemizin ve milletimizin birliğine gözlerini dikenlerin karşısında, Çanakkale’de göğsünü siper edenlerin torunları olarak sonsuza kadar duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.