Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşaklı Ozan Bulkaz’ın koçu olduğu Trabzon, ligden çekildi
09 Ekim 2018 Salı 09:09

Uşaklı Ozan Bulkaz’ın koçu olduğu Trabzon, ligden çekildi

Geçtiğimiz yıl ligden düşen Uşak Sportif Basketbol Takımı'ndan ligin bitimine çok az bir süre kala ayrılan antrenör Ozan Bulkaz'ın koçluğunu yaptığı Trabzonspor Basketbol Takımı, maddi sorunlar nedeniyle Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nden çekildiğini d

Geçtiğimiz yıl ligden düşen Uşak Sportif Basketbol Takımı'ndan ligin bitimine çok az bir süre kala ayrılan antrenör Ozan Bulkaz'ın koçluğunu yaptığı Trabzonspor Basketbol Takımı, maddi sorunlar nedeniyle Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nden çekildiğini duyurdu. Haber, basketbol severlerin üzüntüsüyle karşılanırken, Trabzon gibi köklü bir spor kentinin, basketbol takımını ayakta tutamaması dikkat çekti. Uşak Sportif Basketbol Takımı da geçen yıl kentteki yoğun desteğe rağmen ligde kalamamış ve sebeplerin başını maddiyat çekmişti. Yaşanan olay, süper lig için yoğun bir maddi desteğe ihtiyaç duyulduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Trabzonspor Basketbol Takımı, maddi sorunlar nedeni ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nden çekildi.  

Trabzonspor Kulübü, basketbol takımının maddi sorunlar nedeni ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nden çekildiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Günlerdir herkesin beklediği, tahmin ettiği açıklamayı, sizlerle paylaşmaktan büyük üzüntü duymaktayız. Ne yazık ki, Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği olarak, 2018-2019 sezonunda profesyonel basketbol liglerinde yer alamayacağız. Yılların birikimiyle oluşan ağır maddi yüklerin, küresel boyuttaki ekonomik krizin de etkisiyle, döviz kurlarındaki yükselişin neden olduğu sıkıntıları ne yazık ki aşamadık. Sponsor bulabilmek adına çalmadık kapı bırakmamamıza rağmen, kulübümüzün sorunlarını çözmeye yetecek kaynağı bir türlü oluşturamadık. Açıkçası, bu açıklamayı yapmak için son dakikaya kadar beklememizin tek sebebi de, geçen haftaya kadar hala arayışlarımızın sürmesiydi. Ancak tüm girişimlerimiz ve görüşmelerimiz olumsuz sonuçlanmıştır. 

Kurulduğu günden bu yana kulübümüze hizmet eden herkese, bu vesileyle de olsa bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz. Sayısı yüzlere varan bir grup insan, gecesini gündüzüne katarak bordo-mavili renklerin, parke salonlarda layık olduğu şekilde temsil edilmesi için çalıştı ve çabaladı. Bu çabaların sonucunda unutulmaz finaller oynadık, coşku dolu galibiyetler elde ettik. Üzüldüğümüz, kızdığımız, hayal kırıklığına uğradığımız zamanlar da oldu, ama omuz omuza pes etmeden Trabzonspor Basketbol Kulübü’ne Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin bir parçası olarak tutmayı hep başardık. Sahada bükülmeyen bileğimizi ne yazık ki ekonomik sorunlar 'şimdilik' büktü. Ancak hala 'pes' demedik. Altyapı seviyesinde faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ederek, Trabzonlu gençlerin basketbol sevdasına ev sahipliği yapma görevimizi sürdüreceğiz. Şartlar düzeldiğinde, bu kenti gururlandıran Trabzonspor, tekrar profesyonel liglerdeki yerini alacak. 

Yaşanan sıkıntılı süreçte bize desteklerini her daim gösteren Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Basketbol Fedarasyon Ceo’su Ömer Onan’a tüm kalbimizle teşekkür ediyoruz. Ligden çekilme kararını alırken, öncelikle kulüp emekçilerimiz olmak üzere, basketbol ailesine olan maddi yükümlülüklerimizi de, ekonomik koşullarımız elverdiği ölçüde yerine getirmeye çalışacağımızın bilinmesini isteriz." 

İHLAS HABER AJANSI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ