Uşak Ufuk
27 Mayıs 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşakta 25 yaş aşılanıyor
24 Haziran 2021 Perşembe 11:06

Uşak'ta 25 yaş aşılanıyor

Uşak'ta 25 yaş aşılanıyor

Ege Bölgesi'nde, sırası gelen 25 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı uygulanıyor.

Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında, Denizli, İzmir, Aydın, Uşak ve Manisa'da 25 yaş ve üzerindeki vatandaşlar, aile hekimlikleri ya da hastanelerde randevu saatlerine göre aşılarını yaptırıyor.

Söz konusu kentlerdeki hastanelerde aşı nedeniyle kısmi yoğunluk yaşandı, sağlık görevlileri vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymaları için sık sık uyardı.

Denizli Devlet Hastanesinde aşını yaptıran Pınar Çankaya AA muhabirine, yaş sınırının 25'e inmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Uzun süredir aşı sırasının gelmesini beklediğini aktaran Çankaya, salgından korunmanın tek yolunun aşı olduğunu belirtti.

Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ettiğini anlatan Çankaya, şöyle konuştu:

"Yaş grubu 25'e düşünce sıramı alıp aşımı oldum. Aşı olalım ve bu salgından kurtulalım. Toplum sağlığını düşünmek adına sahada olan gençlerin aşıyı yaptırması gerektiğine inanıyorum. Çünkü gençler olarak kafelere gidiyoruz, arkadaşlarımızla buluşuyoruz ve aslında taşıyıcı olma özelliği açısından bulaştırma riskindeyiz. Bu yüzden özellikle yaşıtlarımızın aşı olarak hem kendilerini hem de sevdiklerini korumasını tavsiye ediyorum. Aşıdan kaçmayalım ve aşımızı olalım."

Ferhan Erdağı ise aşı sırası yaşıtlarına geldiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Erdağı, "Bizlere bu imkanları sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Heyecanla aşı olmayı bekliyorduk. " değerlendirmesinde bulundu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.