Uşak Ufuk
23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK’TA BESLENME DOSTU OKULLARA SERTİFİKA VERİLDİ
17 Ekim 2019 Perşembe 07:45

UŞAK’TA BESLENME DOSTU OKULLARA SERTİFİKA VERİLDİ

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, beslenme dostu Program kapsamında; okullara ödüllerini verdi. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘’Beslenme Dostu Okullar Sertifika Töreni’’ yapıldı.

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, beslenme dostu Program kapsamında; okullara ödüllerini verdi.    İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile  Atatürk Kültür Merkezi’nde  ‘’Beslenme Dostu Okullar Sertifika Töreni’’ yapıldı.  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas, “Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, okullarda; Sağlıklı Beslenme, Obezitenin Önlenmesi ve Hareketli Yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla, Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile "Beslenme Dostu Okullar Programı " yürütülmektedir” dedi. 

Diyetisyen Zeynep Zeybek Kaçar ve Ebe Meral Duran tarafından okul müdürlerine yapılan Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okullar Programı ve Okul Sağlığı Programı  Bilgilendirme Sunumu’ nun ardından, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas ve İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin tarafından Sertifika Almaya hak kazanan 21 okula sertifika verildi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.