Uşak Ufuk
19 Ocak 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA E-TİCARET ZİRVESİ
24 Eylül 2019 Salı 07:18

UŞAK'TA E-TİCARET ZİRVESİ

UŞAK'TA E-TİCARET ZİRVESİ

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), 20 ve 21 Eylül 2019 tarihlerini kapsayan, ‘E-Ticaret Zirvesi’ ile, Türkiye’nin ve dünyanın saygın e-ticaret platformu yöneticileri, sistem uzmanları ve lojistik süreci yöneten profesyonelleri, kentteki iş insanları, sanayiciler ve esnafla buluşturarak, yeni ticaret kapılarının açılmasına, aracı oldu. Burada bir konuşma yapan UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, “Geçmiş tecrübelerimizi teknoloji ile birleştirmemiz gerekiyor.

Biz büyük ihracat hedefleri olan bir ülke ve şehir olarak dijitalleşme alanında daha çok ilerleme kaydetmeliyiz” dedi. 

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), “Uşak’ta E-Ticaretin Yaygınlaştırılması’’ başlıklı proje kapsamında, 20 ve 21 Eylül 2019 tarihlerini kapsayan, eğitim ve bir dizi semineri baz alan ‘E-Ticaret Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı. T-Soft, n11.com, e-PTT AVM, hepsiburada.com, AliExpress, sefamerve.com, battaniye.com.tr, EG Bilişim, Profaj, Akakçe, MNG ve Yurtiçi Kargo gibi Türkiye’nin tanınmış şirketlerinin temsilcilerinin katıldığı etkinliklerde çeşitli sunumlar yapıldı. Sunumlarda, e-ticaret platformlarında nasıl yer alınacağı, kendi internet sitesini kurmak isteyen girişimci ve iş insanlarının nasıl bir yol izleyeceleri, sosyal medya ile entegrasyon ve sektörel başarı hikayelerine yer verildi. 

Programın açılışı için bir konuşma yapan UTSO Yönetim Kurulu S. Selim Kandemir, internetin dünyayı saran dev bir ağ olduğunu ve global pazarın, cep telefonlarındaki ekranlara sığar hale geldiğini kaydetti. E-ticaretle ilgili yapılan hukuki ve ekonomik düzenlemelerin son yıllardaki büyümeye pozitif olarak yansıdığını anlatan Kandemir, “İlk zamanlarda bir çoğumuz bu konuda çekimser kaldık.  Zamanla ortaya konan hukuki düzenlemeler ve büyük kurumsal şirketlerin bu alanlara yatırımlar yapması, e-ticaretin önünü açtı. Bu yükselişin uzun vadede devam edeceğini öngörüyoruz.E-ticaretle ilgili hiçbir bilgisi olmayanlar dahi, ürettikleri her hangi bir ürünü, sosyal medya ağlarından paylaşarak, kendi çabalarıyla bir e-ticaret ağı kuruyorlar ve bu yolla daha önce ummadıkları gelirleri elde ediyorlar” dedi. 

 

UŞAK, BU GELİŞMELERE KAYITSIZ KALAMAZDI

Uşak’ın bir üretim ve sanayi üssü olduğunu ve teknolojik gelişmelere ayak uydurarak, elde ettiği katma değeri artıracağını ifade eden Kandemir, şöyle söyledi: “Uşak olarak bu gelişmeleri kaçırmamız lazım, ön sıralarda yer almalıyız. Hatta ilkler şehri Uşak’ımıza yakışır şekilde ilk uygulayanlardan olmalıyız. Geçmiş tecrübelerimizi teknoloji ile birleştirmemiz gerekiyor. Biz büyük ihracat hedefleri olan bir ülke ve şehir olarak dijitalleşme alanında daha çok ilerleme kaydetmeliyiz. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak, e-ticaretin yaygınlaşması ve ilimize daha fazla katma değer sağlaması adına için son 2 yıl içinde önemli faaliyetlere imza attık.Ülkemizin ve dünyanın saygın e-ticaret ağlarının yöneticilerini ilimizdeki iş insanlarımız, sanayicilerimiz ve girişimcilerimizle buluşturduk. Bu mecrada yatırımın nasıl yapıldığına dair akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesini sağladık. Bu çalışmalarımızı, Uşak’ta e-ticaretin yaygınlaştırılması projemiz kapsamında daha geniş kitlelere yaydık”. 

 

BİLDİĞİMİZ DAMLA İSE BİLMEDİĞİMİZ OKYANUSTUR

“ İnternette açılacak bir dükkan, sizleri sınırsız bir pazara ulaştıracaktır. Bu konudaki en önemli tavsiyelerimden biri de konunun uzmanı ve alandaki konulara hakim kişilerden danışmanlık almaktır” diyen Kandemir, şöyle devam etti: “Unutmayalım ki; bildiklerimiz damla ise bilmediklerimiz okyanustur. Ben şahsım ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odamız adına, e-ticaret zirvesine destek veren herkese teşekkür ediyorum. Toplantımızın hızla büyüyen bu pazarda ürünleri ile olsun, yenilikçi fikirleri ile olsun yerini almak isteyen tüm firmalarımıza, tüm katılımcılarımıza yol gösterici olmasını temenni ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından, 2 gün boyunca sürecek olan sunumlara geçildi.  HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.