Uşak Ufuk
24 Mayıs 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşakta havalar soğuk ve yağışlı gidecek
09 Mart 2022 Çarşamba 05:54

Uşak'ta havalar soğuk ve yağışlı gidecek

Uşak'ta havalar soğuk ve yağışlı gidecek
Meteorolojiden yapılan uyarıya göre Uşak bu hafta soğuk ve yağışlı olacak. Konuyla ilgili usak.gov.tr adresi üzerinden bir açıklam ayapan yetkililer, soğuk ve yağışlı havanın 7 Mart günü başladığını ve 14 Mart’a kadar devam edeceğini bildirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bu hafta havalar yağmurlu ve soğuk olacak. Yağmur ve sağanak, Salı gününden itibaren ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgemize bağlı kentlerimizde önümüzdeki günlerde beklenen hava durumları ile sıcaklık değerleri şu şekildedir: Afyonkarahisar : Yağışların, bugün ve yarın aralıklarla yağmur ve karla karışık yağmurlu, 09.03.2022 (Çarşamba) günü  kar şeklinde olması, kar yağışının hafta boyunca aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, 08.03.2022 (Salı) gününden itibaren hissedilir derecede azalarak, mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Haftanın ikinci yarısında gün içerisindeki en yüksek sıcaklığın 0 ilâ 2 derece dolayında olması bekleniyor.
Uşak : Yağışların, bugün ve yarın aralıklarla yağmur ve karla karışık yağmurlu, 09.03.2022 (Çarşamba) günü  kar şeklinde olması, kar yağışının hafta boyunca aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, 08.03.2022 (Salı) gününden itibaren hissedilir derecede azalarak, mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Haftanın ikinci yarısında gün içerisindeki en yüksek sıcaklığın 2  ilâ 5 derece dolayında olması bekleniyor.
Denizli : Yağışların, bugün ve yarın aralıklarla yağmur ve karla karışık yağmurlu, 09.03.2022 (Çarşamba) günü  yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması, karla karışık yağmur ve kar yağışının hafta boyunca aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, 08.03.2022 (Salı) gününden itibaren hissedilir derecede azalarak, mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Haftanın ikinci yarısında gün içerisindeki en yüksek sıcaklığın 3 ilâ 7 derece dolayında olması bekleniyor.” Öte yandan yetkililer, vatandaşın önlemini alması gerektiğini ifade etti. Yetkililer, “Vatandaşlarımızın ve yetkililerin Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir. HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.