Uşak Ufuk
01 Mart 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA HZ. HÜSEYİN İÇİN ANMA ETKİNLİĞİ
02 Ekim 2019 Çarşamba 07:00

UŞAK'TA HZ. HÜSEYİN İÇİN ANMA ETKİNLİĞİ

UŞAK'TA HZ. HÜSEYİN İÇİN ANMA ETKİNLİĞİ

Uşak’ta, 14 yıl önce, kaybolan Mehmet Yobaz’ın imam nikahlı eşi olduğu öne sürülen A.A.(50) ve sevgilisi E.P. (62) tarafından, 1 ay boyunca ilaç verilip, daha sonra balta ile başı koparılarak öldürüldüğü iddia edildi ve cinayete 5 yaşındayken tanık olan maktulün torunu S.Y. (19) tarafından güvenlik güçlerine yapılan ihbar sonucu, cesedi arama çalışması başlatıldı.

Uşak’ta düğünlerde ve özel etkinliklerde müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Mehmet Yobaz, 49 yaşındayken kayboldu ve bunun üzerine ailesi ve yakınları tarafından Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp başvurusu yapıldı. Eski eşi F.Y.’den ayrılan ve torunu S.Y.’yi yanına alan Mehmet Yobaz, o dönemde A.A. ile imam nikahı kıyarak aynı evde yaşamaya başladı. Torunu S.Y. henüz 5 yaşındayken ortadan kaybolan Mehmet Yobaz’ın bulunması için yapılan tüm çalışmalar sonuçsuz kaldı ve iddiaya göre bir süre sonra A.A., maktulün Kıbrıs’taki eğlence mekanlarda iş bulduğunu ve yakınlarıyla irtibat kurmak istemediğini gerekçe gösterdi. Mehmet Yobaz’ın torunu S.Y. de dedesi kayıplara karıştıktan sonra, A.A. ve birlikte yaşadığı iddia edilen E.P. ile aynı evde yaşadı.

 

5 YAŞINDAYKEN CİNAYETE TANIK OLDU 

VE GÖMÜLDÜĞÜ YERİ GÖRDÜ

Aradan geçen 14 yıla rağmen Mehmet Yobaz’dan hiçbir şekilde haber alınamadı. Şu anda 19 yaşında olan S.Y., dedesinin14 yıl önce imam nikahlı eşi A.A. ve halen birlikte yaşadığı E.P. tarafından baltayla öldürüldüğünü ve ardından eski Gediz yolu üzerindeki TOKİ 4. Etap konutlarının bulunduğu mevkideki bir kuyunun içine atıldığını iddia etti. Mehmet Yobaz’ın diğer yakınları da, maktulün ölmeden önce 1 ay boyunca ilaçla zehirlendiğini ve güçsüz düşünce baltayla öldürüldüğünü öne sürdüler. Dedesinin gözünün önünde öldürüldüğünü ve yine gömüldüğü sırada kendisinin bir arabanın içinde beklediğini öne süren S.Y.’nin ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve Cumhuriyet Savcılığı’ndan izin alınarak, daha önce kuyu olan ve yapılan yol ve kaldırım çalışları nedeniyle üzeri kapanan alanda kazı çalışması başlatıldı.

 

ZANLILAR, POLİS EKİPLERİ 

TARAFINDAN SORGUYA ALINDI

S.Y.’nin ifadeleri üzerine zanlılar A.A. ve E.P. polis ekiplerince gözaltına alındı ve ilk işlemler için Karaağaç Karakolu’na götürüldü. Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.