Uşak Ufuk
26 Kasım 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA İLK YARDIM EĞİTİMLERİ
22 Temmuz 2019 Pazartesi 08:22

UŞAK'TA İLK YARDIM EĞİTİMLERİ

UŞAK'TA İLK YARDIM EĞİTİMLERİ

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren olası durumlarda hasta veya yaralıya sağlık görevlileri gelene kadar,  hayatın kurtarılması ya da kötüye gitmesinin önlemesi amacıyla toplumdaki bireyleri eğitmeye devam ediyor. Sağlık görevlilerinin profesyonel yardımı sağlanıncaya kadar olay yerinde bulunan bilinçli ve bu konuda eğitim almış ilk yardımcılar tarafından ilk müdahalenin yapılması oldukça önem arz etmektedir. Bu ihtiyacı karşılamak üzere, çeşitli kurum ve kuruluşların talepleri üzerine İl Sağlık Müdürlüğü İlk Yardım Kursları düzenliyor.

 

 yapılan yazılı sınav ve uygulama 

sınavından sonra başarılı kursiyerlere İlk yardım Sertifikası veriliyor

        2 tam gün devam eden eğitimin ardından yazılı ve uygulama sınavları da 3.gün yapılıyor. Kursta, teorik konuların yanı sıra senaryo vakaları üzerinden maketler üzerinde pratik uygulamalar yaptırılarak etkin bir öğrenme sağlanıyor. Kurs sonrası yapılan yazılı sınav ve uygulama sınavından sonra başarılı kursiyerlere İlk yardım Sertifikası veriliyor. Kursiyerlerden alınan geri bildirimler ve memnuniyet anketleri de eğitimin verimliliğinin, beklentilerinin üzerinde olduğunu gösteriyor. İlimizde, yıl içerisinde farklı tarihlerde düzenlenen İlk Yardım Kurslarıyla,  birçok farklı kurumda çalışan kurum personellerine, ilk yardım eğitimi verildi. Eğitimden yararlanan bu kurumlar arasında; Uşak İl özel İdaresi, Uşak Valiliği personeli,  Uşak Kredi ve Yurtlar Kurumu, Uşak Orman İşletme Müdürlüğü, Uşak Kızılay Kan Bağışı Merkezi, Uşak Eczacılar Odası, Uşak Ceza İnfaz Kurumu memurları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi personelleri yer aldı.

 

İlk yardım kursu düzenlendi ve 

yaklaşık 360 Kişi kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı

        2019 yılının başından bu yana yaklaşık 20 İlk yardım kursu düzenlendi ve yaklaşık 360 Kişi kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. İlk yardım kursunda; Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi,Gençlik Merkezi ve İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden oluşan karma gurupta 16 kişi eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas, toplumun ve bireylerin temel sağlık bilgisinin arttırılması, İlk yardım bilgi ve becerilerinin kazandırılması, tüm kamu ve özel kurum/kuruluşlarda personel sayılarına göre yeterli sayıda ilk yardımcı bulundurularak kazalara bağlı ölüm ve sakatlık riskinin azaltılmasını hedeflediklerine değinerek, bu güne kadar gerçekleştirilen İlk Yardım Kurslarında özveriyle görev yapan eğitmenlere ve kurslarda  konuyu büyük bir ilgi ve dikkatle takip ederek sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere teşekkür etti.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.