Uşak Ufuk
23 Ekim 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA JANDARMANIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
18 Haziran 2019 Salı 08:10

UŞAK'TA JANDARMANIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 180. Yıldönümü Uşak'ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 180. Yıldönümü Uşak'ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 180. Yıldönümü dolayısıyla sabah saatlerinde Uşak İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ve beraberindeki teşkilat mensupları ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Ardından Vali Funda Kocabıyık'ı ziyaret eden ve Baysal ve beraberindekiler, Yücetepe Camii'nde mevlid etkinliğine katıldı.Törende konuşan Vali Funda Kocabıyık, ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlama noktasında, kurulduğu ilk günden bu yana zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakarlıkla sorumluluklarını yerine getiren Jandarma teşkilatının kuruluşunun 180. yılını gururla kutladıklarını söyledi.

Jandarma teşkilatının insan merkezli, adaletli, sevgi ve merhametli, vatandaşlarımızı birleştirici ve kucaklayıcı görev anlayışı hizmet ürettiğini belirten Vali Funda Kocabıyık, "Jandarma teşkilatı eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle, asli görevlerinin yanı sıra hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel alandaki çalışmalarıyla da önemli hizmetler vermektedir" dedi. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlama noktasında kurulduğu ilk günden bu yana zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakârlıkla sorumluluklarını yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 180. yılını gururla kutluyoruz. Jandarma Teşkilatımız vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Ülkemizin huzur ve asayişinin sağlanmasında üstlendiği sorumluluğu başarıyla yerine getirerek aziz milletimizin takdirini kazanmış ve gönlünde ayrı bir yer edinmiş güzide bir kuruluştur. Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile son dönemde yaşanan terör saldırılarında şehadete erişen kahraman askerlerimiz olmak üzere, bütün şehitlerimize Cenâb-ı Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyor, tüm Jandarma Teşkilatı personelimize görevlerinde başarılar diliyorum” dedi. İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ise konuşmasında birlik beraberlik vurgusunda bulunurken, teşkilat mensuplarının vatan sevgisiyle görev yaptığının altını çizdi. Konuşmaların ardından düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Tören oluşturulan serginin gezilmesiyle son buldu. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.