Uşak Ufuk
16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA KÖPEĞE TECAVÜZ İDDİASI
12 Nisan 2019 Cuma 08:45

UŞAK'TA KÖPEĞE TECAVÜZ İDDİASI

Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu, kentteki bir inşaatta, bir köpeğe tecavüz edildiğini ve bu durumu kınadıklarını söyledi.

Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu, kentteki bir inşaatta, bir köpeğe tecavüz edildiğini ve bu durumu kınadıklarını söyledi. Konuyla ilgili bir açıklama yapacağını duyuran Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu, basın ve yayın kurumlarına basın toplantısı davetini şu şekilde yaptı: “Bugün Uşak ilimizde gerçekleşen köpeğe tecavüz olayı ile  ilgili basın açıklamamız saat 17.00'a  alınmıştır”.  Avcu bir önceki basın davetinde, "Bu gün ilimizde bir ilk okulun karşısındaki inşaatta gerçekleşen köpeğe tecavüz olayıyla ilgili basın açıklaması yapılacaktır. Konuya duyarlılık göstererek bizi yanlız bırakmayacağını düşündüğüm değerli basın mensubu arkadaşlarımı bu gün saat 17.30 da kliniğe davet ederim" ifadelerini kullandı. Uşak Doğa ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkililer ise, konuyla Savcılık soruşturmanın ardından müdahil olacaklarını ifade ederek, "İl Tarım Müdürlüğü ekipleri tutanak için gittiler. Olay savcılığa da intikal edecek. Tecavüz edildiğine dair örnek alınmış. Köpek üzerinde sperm örneği var ve bu konuda biz devreye gireceğiz" dediler. Öte yandan olayın Atatürk Mahallesi’ndeki bir inşaatta yaşandığı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.  

 Öte yandan Uşak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu, şu açıklamayı yaptı: “Bugün Uşak’ta hiç birimizin duymaya bile katlanamadığı bir olaya şahit olduk. Bugün maalesef ki bir inşaatta bir sokak köpeğine şiddet uygulandı. Sabah bu haberi aldığımda gerçek olmamasını diledim ama gittiğimde olayın gerçek olduğunu gördüm. Köpeği önce bilirkişi raporunu alabilmek için Tarım İl Müdürlüğüne götürdük. Orada bazı numune ve swaplar alındı, şu anda köpeğimiz tedavi altında. Köpeği bunu yapabilen, hemde bir ilkokulun karşısında bunu köpeğe yapanın yarın çocuğa yapmayacağının garantisi yok. Köpek olduğu için önemsenmeyebilir fakat yarın bir çocuğun başına geldiğinde sorumluları sizlersiniz.  15 gün önce aynı inşaatta ölü halde bir köpeğin ayakları ve ağzı bağlı halde ölü olarak bulunduğunu öğrendik. Dün sabah şu anda tedavi altında olan köpeğin ayakları ve ağzı bağlı olarak aynı inşaatta bulunduğunu öğrendik.  Bulan vatandaşlarımız zabıta ekiplerine haber vermiş. O esnada ayak bağlarını kestikleri için köpek kaçmış fakat bugün dün kaçan köpeğimiz yine ayakları ve ağzı bağlı halde şiddete uğramış şekilde bulundu. Köpeğin ohalini gören vatandaşlarımız durumu  Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü ekipleri ile bize bildirdiler. Biz ekipler ile birlikte gittik. Köpek şu anda yaşam savaşı veriyor. Umarım hayatını devam ettirebilir. Umarım yaşam gücü vardır bu kadar yaşadığı şeye karşı yaşayabilir. Asıl sorun ise şudur, umarım bu son köpek olur”. HABER: HALİL ASLAN

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ