Uşak Ufuk
23 Mart 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak’ta milletvekilliği aday adaylığı düşünen isimler kim?
23 Nisan 2018 Pazartesi 08:20

Uşak’ta milletvekilliği aday adaylığı düşünen isimler kim?

Türkiye 24 Haziran günü seçimlere gidiyor. Erken seçim kararıyla birlikte siyasi partilerde bir hareketlilik başladı.

Türkiye 24 Haziran günü seçimlere gidiyor. Erken seçim kararıyla birlikte siyasi partilerde bir hareketlilik başladı. Daha önce milletvekilliğine aday adayı veya aday olanların bir kısmı şimdiden Ankara’da parti genel merkezlerinin yolunu tuttular… 

Ankara’da henüz dirsek teması yapmayanlar ise, şimdilik facebook üzerinden profil fotoğraflarını değiştirmek ve parti sloganlarını paylaşmakla yetiniyor. 

Sosyal medya üzerinden gelen beğeni ve paylaşımların adaylık yolunda önemli bir etki yapacağını varsayılıyor. 

YSK takvimi henüz açıklamadığı için kimseden net bir ses çıkmış değilse de, hal ve hareketler ben buradayım ve hazırım mesajını veriyor. 

Şimdi 2 gündür ismi çok fazla zikredilen bazı isimler var. Bahçeli erken seçim açıklaması yapmadan 1 gün önce, eski Belediye Başkanı Mesut Apaydın ile ayaküstü sohbet etme imkanı bulmuştum. Apaydın'ın sosyal medyadaki paylaşımları aday adaylığı ihtimalini akla getirdi. 

Bir başka dikkat çeken isim de yine AK Parti’den eski İl Başkanı Servet Kuş. Servet Kuş’un seçim kararının hemen ardından sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar dikkatlerden kaçmadı.

Yine AK Parti’nin bir dönem il başkanlığını yapan Basri Yıldırım’ın da aday adayı olabileceğine dair varsayımlar siyaset kulislerinde konuşuluyor. 

Mevcut milletvekili Mehmet Altay’ın ise  genel merkezin taleplerine göre bir tutum sergileyeceği tahmin ediliyor. Altay’ın son 2 seçimdir 1. Sıradan aday gösterilmesi ve 3 dönemlik milletvekilliği kariyeri, önümüzdeki dönem için net bir durum ortaya koymasa da, parti içinde etkili olacağı düşünülüyor. 

Daha önce AK Parti Uşak İl Başkanlığı yapan Mehmet Gün'ün de milletvekilliği aday adaylığı için çalışacağı ifade ediliyor... 

Son seçimde 3’üncü sıradan milletvekili adayı olan Hüseyin Keskin’in ise genel merkez nezdinde çalışmalar yaptığı siyaset kulislerindeki konular arasında.

Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın’ın da aday adayı olabileceği siyaset camiasında ifade ediliyor. Eski milletvekili Nuri Uslu’nun da aday adayı olmasına muhtemel gözle bakılıyor. 

CHP’de ise mevcut milletvekili Özkan Yalım’ın tekrar aday adayı olacağından ziyade, ön seçimin yapılıp yapılmayacağını en sık gündeme gelen konu. 

CHP’de eski İl Başkanı Ali Karaoba, yine eski İl Başkanlarından İsmail Demirel ve eski Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz şu an için ismi sık gündeme gelen adaylar arasında. 

MHP ve İYİ Parti’deki durumu bir sonraki kuliste ele alalım…

EDİTÖRÜN NOTU: HENÜZ 2 GÜNLÜK BİR SEÇİM KARARI OLDUĞU İÇİN ZAMANLA ADAY ADAYI SAYISI DA ARTACAKTIR... 

KULİS HABER: ALİ ARASLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ