Uşak Ufuk
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşakta miniklere trafik eğitimi
08 Kasım 2021 Pazartesi 08:00

Uşak'ta miniklere trafik eğitimi

Uşak'ta miniklere trafik eğitimi

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranışlar kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla yaptırılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı ziyaret etti.

Ziyareti sırasında eğitim gören çocuklarla sohbet eden Vali Funda Kocabıyık öğrencilere trafik kurallarıyla ilgili sorular sordu.

Öğrencilerin eğitim parkurundaki uygulamalı eğitimlerini izleyen Vali Funda Kocabıyık daha sonra teorik eğitimin verildiği sınıfı ziyaret etti, ardından ilk yardım eğitimini izledi. 

Çocuklarımıza trafikte güvenli bir şekilde nasıl hareket etmeleri gerektiğiyle ilgili beceriler kazandırılacak 

Ziyareti sırasında açıklama yapan Vali Funda Kocabıyık, “Çocuklarımıza trafikte güvenli bir şekilde nasıl hareket etmeleri gerektiğiyle ilgili becerileri kazandırmak için hayata geçirilecek projeler, gelecekte hepimizin trafikte daha güvenle ve huzurla hareket etmesini sağlayacaktır. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Çocuk Trafik Eğitim Parkı ile geleceğin güvenli trafiğini bugünden inşa ediyoruz. Parkımızda trafik ve ilk yardım eğitiminin yanı sıra çocuklarımıza milli ve kültürel değerlerimizi kazandırmak için masal etkinlikleri de düzenliyoruz. Böylece çocuklarımızın hem eğlenmelerini hem de çok yönlü bir eğitim alarak trafik ve ilk yardım kurallarını daha iyi öğrenmelerini sağlıyoruz” dedi. 

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN DA VALİ FUNDA KOCABIYIK’A ZİYARET SIRASINDA EŞLİK ETTİ

Ziyareti sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas eşlik etti. Başkan Çakın, trafikle ilgili konularda belediye olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını ve özeni gösterdiklerini dile getirdi. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.