Uşak Ufuk
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşakta özel gereksinimli çocuklar için etkinlik
14 Aralık 2021 Salı 09:01

Uşak'ta özel gereksinimli çocuklar için etkinlik

Uşak'ta özel gereksinimli çocuklar için etkinlik

BERKAY ÖZYAYLA//Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, özel gereksinimli çocuklar ve Uşak’ta hizmet veren engelli derneklerinin temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Programa katılan özel çocuklar hem keyifli vakit geçirdi hem de Başkan Çakın’a taleplerini iletme şansı buldu.

Uşak Belediyesi olarak engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak için birçok farklı alanda çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kurdukları engelli komisyonu sayesinde özel bireylerle ve engelli dernekleriyle iletişimlerinin kuvvetlendiğini ifade etti.

 

“İHTİYAÇLARINIZ BİZİM ÖNCELİĞİMİZ”

Atapark Çayzade Sosyal Tesisinde düzenlenen programda konuşan Çakın, tüm engelli bireylerin yaşamlarını daha konforlu hale getirmek için 365 gün boyunca çalıştıklarını belirtti. “Engelleri kaldırıyoruz” adını verdikleri birimden ve özel gereksinimli çocuklar için şehre kazandırdıkları Umut Parkı’ndan bahseden Çakın, “İşitme engellilerimizden fiziki engellilerimize, down sendromlularımızdan otizmli bireylerimize kadar çok geniş bir çerçevede hizmet veriyoruz.Ekonomik anlamda ulaşmakta zorlandıkları malzemeleri temin ediyoruz ve onların sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılama noktasında çeşitli organizasyonlar düzenliyoruz. Düzenlediğimiz meslek edindirme kurslarıyla da aile ekonomilerine katkı sağlayacak duruma gelmeleri için uğraşıyoruz” dedi.

İşitme engelli aileler için titreşimli bebek telsizi temini ve şeffaf maske temini yaptıklarını; görme engelli vatandaşlar için de beyaz baston temin ettiklerini vurgulayan Çakın, “Kadın, Yaşlı, Engelli, Çocuk, Düşkünlerin Sorunlarını Araştırma Komisyonumuzda birbirinden değerli meclis üyelerimiz büyük bir hassasiyetle görev yapıyor. Vatandaşlarımız bu komisyonumuzla daima irtibat halinde olabilir. Böylece ortak yürüteceğimiz faaliyetlerle ve tasarlayacağımız projelerle onların daha mutlu bireyler olmasını sağlayabiliriz” dedi.Çakın, kahvaltı programına gelen herkese teşekkür ederek çocuklarla birlikte eğlenceli aktivitelere katıldı.

Kahvaltıda konuşan Uşak Engel Tanımayanlar Derneği Başkanı Senem Özpınar, özel çocukların sosyal yaşama adapte edilmesi için bu tip etkinliklerin çok önemli olduğuna değinerek, Uşak Belediyesi’nin engelliler için üzerine düşen her şeyi yaptığının altını çizdi. tirdi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.