Uşak Ufuk
31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR
16 Mayıs 2019 Perşembe 07:49

UŞAK'TA ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

Vali Funda Kocabıyık Anneler Günü Münasebetiyle Uşak Belediyesi’nce düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve yakınlarıyla iftar yemeğinde buluştu.

HALİL ASLAN/// Vali Funda Kocabıyık Anneler Günü Münasebetiyle Uşak Belediyesi’nce düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve yakınlarıyla iftar yemeğinde buluştu. İftar yemeğine Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner, Belediye Meclis Üyeleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.  Yemekte konuşan Belediye Başkanı Mehmet Çakın vatan için canını hiç düşünmeden feda eden şehitleri rahmetle andığını belirterek, başta şehit annenleri olmak üzere tüm annelerin, anneler günü kutladığını söyledi.   

 İftarda konuşan Vali Funda Kocabıyık, “Şehitlik, bizim inancımızda çok ulvi, yüceler yücesi bir makamdır. Bundan dolayı ben inanıyorum ki şehit aileleri tabii ki hüzünlüdür ama diğer taraftan da gururludur. Şehit eşi olmak, şehit evladı olmak, annesi-babası olmak Yüce Allah’ın bir lütfudur. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Şehitlerimiz bizim istiklalimizin, bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Binlerce yıldır bu kutsal vatan topraklarında bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, Ezan sesiyle uyanıyorsak, ay yıldızlı al bayrağımızın altında kendi benliğimizle var olabiliyorsak onların sayesindedir” dedi.  

Vatan için canlarını ortaya koymuş şehit ve gazilerin hiçbir zaman hakkının ödenemeyeceğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Şu unutulmamalıdır ki şehitlerimizin geride bıraktıkları yakınları ve kahraman gazilerimiz, bizim baş tacımızdır. Devlet olarak her zaman yanlarında ve onların en büyük destekçisi olacağımızın bilinmesini belirtmek isterim. Belediyemizin tertiplemiş olduğu iftar yemeğinde kahraman şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle bizleri bir araya getiren başta Belediye Başkanımız Mehmet Çakın olmak üzere iftar programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin, anneler gününü kutlarım” diye konuştu.  İftar programı konuşmaların ardından şehitler için dua okunmasıyla sona erdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ