Uşak Ufuk
23 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşakta sporla ilgili yatırımları değerlendirdi
10 Ocak 2019 Perşembe 09:10

Uşak'ta sporla ilgili yatırımları değerlendirdi

Uşak'ta sporla ilgili yatırımları değerlendirdi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentte sportif bazda yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Nurullah Cahan, “Amatör lige kadar düşen Uşakspor’u Utaş bünyesine dâhil ederek, 2 yılda 2 şampiyonlukla 2. Lige çıkardık. Artık Utaş Uşakspor adını alan Uşakspor futbol takımımız profesyonel ligde mücadelesini sürdürüyor. Futbolda küllerimizden yeniden doğduk. Amatör spor kulüplerimize de gerekli desteği her zaman sağladık” dedi. 

 

Ciritin Başkenti Uşak

Uşak Belediye Başkanı AK Partili Nurullah Cahan, “Geleneklerimizin ve kültürel miraslarımızın yaşatılması düşüncesiyle ortaya koyduğumuz hizmetlerimiz kapsamında ata sporumuz cirite maddi ve manevi destek sağlayarak Uşak’ı ciritin başkenti haline getirdik. Türkiye Şampiyonalarında ikincilik ve üçüncülükler elde ettik. İnşallah şimdiki amacımız Türkiye birincisi olmak ve kupayı Uşak’ımıza getirmektir. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla şehrimize yakışır yeni bir cirit sahasını inşa ettik. Yine bu cirit sahamızın çevre düzenlemesini Uşak Belediyesi olarak biz yaptık.

Sosyal Yardımlarla Tüm Vatandaşlarımıza Ulaştık

4 yılda 4 milyon 238 bin liralık bütçeyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekli yardımları ulaştırdık. ‘Hoş Geldin Bebek’ projesiyle her yeni doğan evladımızı ziyaret ederek, hediyelerini takdim ettik. Doğum ölüme her anlamda vatandaşlarımızın yanında olduk” dedi. 

 

Şehrimizin Markası Utaş’ı Ayağa Kaldırdık

“Belediyemizin şirketi olan Utaş, bünyesindeki fabrikaları, santralleri, 305 araçlık makine parkuru ve sosyal tesisleriyle şu an için yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlıyor” diyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Biz göreve geldiğimize 30 çalışanı bulunan ve Utaş’ın bütçesi 1 milyon lirayken şu an 170 milyon liraya çıktı.  Görev süresi boyunca Uşak’a verdiği hizmetleri bu şekilde aktaran ve artık 24 saat çalışan bir Belediyeye sahip olduklarını söyleyen Başkan Cahan, “Bize 5 yıl önce bu makam layık görüldü ve 5 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyoruz. Elhamdülillah eserimiz çok. Şimdi bayrak değişimi zamanı geldi. Bundan sonra da bir AK Parti neferi olarak bize hangi görev verilirse biz onu yapmaya varız ve hazırız. Değerli kardeşlerim biz büyük bir aileyiz, özellikle biz bir davanın mensuplarıyız. Peygamber Efendimizin ifadesiyle ‘İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Hizmet Edendir’. Bizim gayemiz Rabbimizin rızasını kazanmak, insanlarımıza hizmet etmek. Bu yolda da üzerimize düşen görevler neyse bugüne kadar yaptık, bundan sonrada yapmaya varız. El birliğiyle gece gündüz çalışacağız ve yine bizler inşallah Allah yolunda insanlığa bu hizmetlerimizi devam ettireceğiz” diyerek sözlerinin altını çizdi. 

Kültürel Değerimiz Uşak 

Halısını Dünyaya Tanıttık

Uşak Belediye Bşakanı Cahan, “Tarihi öneme sahip Uşak halımızı Atalarımızdan bize miras kaldığı şekilde Uşaklı kadınlarımıza dokutarak tüm dünyaya tanıttık. Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni de Uşak halısı süslüyor. 4 yılda 2226 metre kare sarayların halısı olarak bilinen Uşak halısını 50 personelle aslına uygun olarak dokuduk” dedi. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ