Uşak Ufuk
05 Aralık 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA STKLARLA DİYALOG
23 Kasım 2020 Pazartesi 07:17

UŞAK'TA STK'LARLA DİYALOG

UŞAK'TA STK'LARLA DİYALOG

Sivil Toplum Destek Programı kapsamında Uşak İli Kalkınma Vakfı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen “STK’lar Sivil Toplum Destek Merkezi ile Güçleniyor” projesi kapanış toplantısı Covid-19 tedbirleri kapsamında video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi. Valilik Makam Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş katılırken, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan ve STK temsilcileri ise video konferans yöntimiyle katıldılar. 

Toplantıda konuşan Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan pandemi koşullarına rağmen projenin hedeflerine ulaştığını ifade ederek "Uşak İli Kalkınma Vakfı tarafından yürütülen bu proje içinde sivil toplum kuruluşlarının birbirleriyle kenetlenmeleri ve birbirleriyle iyi bir ağ kurmaları gerçekten çok önemli. Pandemiye rağmen sivil toplum kuruluşlarının azimle çalışmaları projenin hedefine ulaşmasına büyük katkı sağladı. Projenin hayata geçirilmesi ve sürdürülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık ise STK’ların gelişimi ve sürdürülebilirliğinin ivme kazanması açısından çok önem verdiği bu projenin başarıyla tamamlanmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye’nin AB üyeliği sürecinde sivil toplumun rolünü artırmak ve STK’ların toplum içinde etkin yer almasına ve yerel, bölgesel, ulusal karar alma süreçlerine katılmasına katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğümüz projede sizlerin özverili çalışmaları sayesinde çok başarılı işler yaptık. Toplumumuzun ihtiyaçlarını belirlemek, bu ihtiyaçları karşılamak ve yaşanan sorunlara çözüm bulmakta sivil toplum kuruluşlarının önemi yadsınamaz. Bizler vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak için varız. Bu yolda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürebilmek için sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek çalışmalar yapmanın değerinin farkındayız. Bu farkındalıkla STK'larla çalışmaktan, bu projeyi gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyorum.”

 Sivil topluma yönelik politika ve hedefleri merkeze alan çalışmaları ve projeleri desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Projemiz kapsamında STK’ların çeşitli becerilerini geliştirmek, kapasitelerini artırmak, farklı kuruluşlar ile iş birliğinin artmasına ve idari-mali sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar, Sivil Toplum Destek Merkezi oluşturmak ilimize hizmet verme noktasında çok önemli gelişmeler oldu. Proje kapsamında yapılan çalışmalarda desteklerini bizden esirgemeyen hemşehrimiz AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan ve emeği geçen, fikir ve önerileriyle katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de sorumluluk bilinci ile başarılı işler yapacaklarına inandığım STK temsilcilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.