Uşak Ufuk
17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA SÜRÜCÜ EĞİTMENİNE DESTEK
27 Eylül 2019 Cuma 08:30

UŞAK'TA SÜRÜCÜ EĞİTMENİNE DESTEK

Uşak’ta şehir magandaları, bayan bir sürücü kursu öğretmenini, yolu kapattığını bahane ederek, darp etti.

Uşak’ta şehir magandaları, bayan bir sürücü kursu öğretmenini, yolu kapattığını bahane ederek, darp etti. Dün, saat 15.20 ile 15.30 arasında, Batı Kent Sitesi’nin güvenlik kulübesinin önünde yaşanan olayda, Özel Ergül Sürücü Kursları’nda 8 yıldır direksiyon eğitmeni olarak görev yapan, evli ve 2 çocuk annesi Gülay Yıldırım (40), kimliği henüz belirlenmeyen 2 erkek tarafından kolundan ve başından darp edildi. Edinilen bilgiye göre dün, bayan sürücü adayı Rümeysa K.’ya sürüş dersi veren Gülay Yıldırım’ın kontrolündeki araç, Batı Kent Sitesi’nin girişi önünde istop etti. O sırada plakasının alınmadığı ifade edilen Wolksvagen Caddy marka ve siyah olan hafif ticari araç, içinde bulunduğu 2 kişiyle birlikte, eğitim aracının arsanda durdu. 

Kornaya basarak, Gülay Yıldırım’ın aracı kenara çekmesini istedi. Bunun üzerine Gülay Yıldırım, sürücü adayının paniklediğini ve bu nedenle araçta tam hakimiyet kuramadığını ifade ettiğini ve bunun üzerine araçta bulunan 2 kişinin aşağıya inerek, kendisine saldırdığını açıkladı. Gülay Yıldırım’ın verdiği bilgilere göre, uzun boylu olan ve yaşları 35-40 arasında bulunduğu tahmin edilen 2 kişi, aracın camından uzattıkları elleriyle kafasını sıkıştırdı ve vurdular. Ayrıca kolunun sıkıldığını dile getiren Gülay Yıldırım, hınçlarını almayan 2 kişinin tekrar kendilerine saldırdığını ve olayın sıcağı ile ne yaşadığını tam olarak anlayamadığını aktardı. Olayla ilgili Gülay Yıldırım ve bağlı bulunduğu sürücü kursu yetkilileri, polise şikayette bulundular ve olayla ilgili soruşturma başlatılması istediler.

 

SALDIRIYA UĞRAYAN GÜLAY YILDIRIM: BATI KENT GÜVENLİK GÖREVLİSİ HİÇBİR ŞEY YAPMADI

Olayın ardından kentteki sürücü kursu eğitimleri, kullandıkları araçlarla, Batı Kent Sitesi’nin önündeki yolu kapatarak eylem yaptılar. Burada başından geçenleri gazetecilere anlatan Gülay Yıldırım, “10 dakika içinde, hayatım boyunca unutamayacağım bir olay yaşadım ve buradaki güvenlik görevlisi olayı durup seyretti. Güvenlik kamera kayıtlarından da hiçbir şey çıkmadı. Beni darp eden otomobil, olayın hemen ardından siteye girdi ve çıkış yaptı. Kim olduklarına dair hiçbir bilgi yok ve bir kadına saldıran bu 2 kişinin bir an önce bulunup, kanun önünde hesap vermesini istiyorum” dedi.  

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.