Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak’ta törenle kutlandı
13 Nisan 2018 Cuma 08:22

Uşak’ta törenle kutlandı

Uşak’ta Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıldönümü kutlamalarına katılmaya hazırlanan Uşak Valisi Salim Demir’in ablasının vefat haberi tören alanını hüzne boğdu.

 Uşak’ta Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıldönümü kutlamalarına katılmaya hazırlanan Uşak Valisi Salim Demir’in ablasının vefat haberi tören alanını hüzne boğdu. Uşak 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda düzenlenen Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıldönümü Kutlamalarına katılmaya hazırlanan Uşak Valisi Salim Demir’e memleketinden acı haber geldi. Ablası Hatice Deryol’un Kayseri Bünyan ilçesinde vefat ettiği haberini alan vali Demir, törenlere katılmadan Bünyan’a hareket etti. 

UŞAK İL EMNİYET MÜDÜRÜ İBRAHİM ERGÜDER, BURADA TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN

 GÖREVLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Uşak’ta Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.  Atatürk Anıtı’nın önünde düzenlenen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, günün anlam ve önemini simgeleyen çelengi anıta koydu. Ergüder, konuşmasında şunları söyledi: “Mensubu olmaktan her zaman onur duyduğumuz, Emniyet Teşkilatı, Türk halkına en iyi hizmete verebilmek için sürekli, yeniden yapılanmanın dinamizmi içerisinde personel kalitesini yükselterek yeni teknolojileri ve gelişmeleri yakından takip ederek uygulamaktadır. Kuruluşundan bugüne kadar Türkiye Cumhuriyetinin vatanı ve milleti ile bölünmezliğini, demokratik ve laik cumhuriyeti korumak, vatandaşlarımızın can, mal ve namus güvenliğini sağlamak için gecemize gündüzümüze katarak her zaman onur duyduğumuz görevimiz ifa ederken, gece evinde yatan insanımızın, evine giren hırsızın vebalinin bizde olduğunu, işimizi iyi ve doğru yapmanın bir ibadet olduğunu, gayemizin hizmet etmek ve Allah’ın rızasını kazanmak olduğunu, yoksa nefis ve arzularımız ayakta tutmak olmadığını, her daim teşkilat olarak bilenlerdeniz  Uşak İl Emniyet Müdürlüğü olarak Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 173. Yılı münasebeti ile düzenlediğimiz törenlere teşrifleri ile bizleri onurlandıran tüm değerli dostlarımıza şükranlarımı, sevgi ve saygılarımla sunuyorum.” Öte yandan Uşak Valisi Salim Demir, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapmıştı. Uşak Valisi Salim Demir, “Polis-vatandaş işbirliği sonucu, karşılıklı oluşan güven ve destek her geçen gün pekişerek artmakta; Türk milletinin inanç ve geleneklerinden kaynaklanan doğruluk, dürüstlük ve yardım severlik gibi temel değerler, polisimizin görev yapmasını kolaylaştıran önemli vasıflar arasında yer almaktadır. Gücünü kanunlardan alan, yüksek eğitim, disiplin ve donanıma sahip Türk Polisi, hukuk kuralları çerçevesinde görevini her zaman fedakârca yapmakta; toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmaktadır. Polis, kanunlara uyan, toplumun nizam ve intizamını bozmayan, dürüst ve iyi vatandaşa güven verirken; toplumdaki huzur ve güveni bozmaya çalışanları da adalete teslim etmektedir. Polis teşkilatımız ülkemizde vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğini bozmaya yeltenen, kutsal bayrağımıza ve vatanımızın bütünlüğüne kast eden terörist unsurlara karşı dün olduğu gibi bugün de haddini bildirmekte, kararlı mücadelesini sürdürmektedir. Büyük bir özveri ve fedakârlıkla yürütülen emniyet hizmetlerinde görev alan polisimiz bu kutsal vazifesini yerine getirirken, toplumun huzuru için gerektiğinde hiç çekinmeden canını feda etmektedir” demişti. Törenler, mehter takımı eşliğinde kortej oluşturularak Emniyet Müdürlüğü önüne gidilmesi ve burada yapılan çeşitli ikramlarla sona erdi.İHA / HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ