Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK’TA TÜBİTAK ARDEP Proje Deneyimleri Paylaşıldı
07 Kasım 2019 Perşembe 06:15

UŞAK’TA TÜBİTAK ARDEP Proje Deneyimleri Paylaşıldı

UŞAK’TA TÜBİTAK ARDEP Proje Deneyimleri Paylaşıldı

Uşak Üniversitesi Teknoloji ve Tranafer Ofisi (UTTO) tarafından, “TÜBİTAK ARDEP Projeleri Deneyim Paylaşımı” semineri gerçekleştirildi. Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, TÜBİTAK ARDEP SOBAG Danışma Kurulu Üyesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Kılıçaslan, UTTO Merkez Müdürü Doç. Dr. Yılmaz Bayar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Gümüş, TÜBİTAK ARDEP SOBAG Projelerinin önemine değinerek, Uşak Üniversitesi akademisyenlerinin yapacakları araştırmalar önemli katkılar sağlayacağına inandığı bu etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

 

"Yapılan Araştırmalar Refah 

Seviyesini Arttırıyor"

TÜBİTAK ARDEP SOBAG Projelerinin hazırlanmasının zorlu bir süreç olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Kılıçaslan, sosyal bilimlerde TÜBİTAK'a proje hazırlama sürecinin fen bilimleri alanından daha dikkat edilmesi gereken yanlarının bulunduğunu belirtti. AR-Ge'ye olan ihtiyacın gün geçtikçe arttığını belirten Kılıçaslan, bu sürecin ülke ekonomisinin kalkınmasında ve refah düzeyinin artışında çok önemli bir yere sahip olduğunu sözlerine ekledi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.