Uşak Ufuk
20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA TURİZM ALTYAPI TOPLANTISI
24 Mayıs 2019 Cuma 08:00

UŞAK'TA TURİZM ALTYAPI TOPLANTISI

Uşak Mahalli İdareler Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği yerel seçimler sonrası ilk toplantısını yaptı.

Uşak Mahalli İdareler Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği yerel seçimler sonrası ilk toplantısını yaptı. Uşak Mahalli İdareler Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrası ilk toplantısını gerçekleştirdi.  Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, İlçe ve belde belediye başkanları ile il genel meclisi üyeleri katıldı. 

Birlik başkanlığına Vali Funda Kocabıyı’ın seçildiği toplantıda 12. Başkan Vekilliğine Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 2. Başkan Vekilliğine ise Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu seçildi. Katip Üyeliğe Belediye Meclis Üyesi Züleyha Yıldırım, İl Genel Meclisi üyesi Turgut Özçelik, Birlik Encümenine Başkan olarak Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve İl Genel Meclisi Üyesi Durmuş Yavuz seçildi. Seçim sonrası konuşan Vali Funda Kocabıyık, Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği'nin 2016 yılında kurulduğunu ifade ederek, Birliğimizin çalışma alanları İl genelinde Kültür ve Turizm, Koruma ve Geliştirme Bölgeleri, Termal Turizm merkezleridir. Birliğimizin amacı başta Ulubey Kanyonları ile Örencik, Kayaağıl ve Hamamboğazı Termal Turizm merkezleri olmak üzere bütüncül bir anlayışla kültür ve turizm alanlarının korunması ve geliştirilmesi, tanıtımı, bölgede turizmin çeşitlendirilmesi, konaklama süresinin artırılması, turizmin niteliğinin artırılması için çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda kültür ve turizme ilişkin sosyal ve teknik alt yapının gerçekleştirilmesine; işletmesinin de yerine getirilmesi için çaba harcayacağız” dedi.  

İŞTE UŞAK’IN TURİZM DEĞERLERİ:

KANYONLAR: Uşak Ulubey Kanyonu, Amerika Birleşik Devletleri‘nin Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’dan (Grand Canyon) sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonu unvanına sahip. Uşak‘ın Ulubey ilçesinde yer alan kanyon, Ulubey ve Banaz çayları boyunca devam eden bir ana kanyon ve buna bağlanan onlarca büyük yan kanyondan oluşuyor. Uşak şehir merkezine 33 kilometre uzaklıkta yer alan Ulubey Kanyonu, son yıllarda gerçekleştirilen tanıtım çalışmalarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi göstermeye başladığı doğal güzelliklerden. Ulubey Kaymakamlığı’nın 2015’te hizmete açtığı cam teras muhteşem kanyon manzarasıyla kanyonu kuş bakışı görmek için heyecan verici bir durak. Yükseklik korkusu olanlara stresli dakikalar yaşatan cam teras, kanyonu tepeden gören manzarasıyla bölgedeki coğrafi oluşumu görebilmek için en doğru adres. Cam terasın açılmasının ardından çok sayıda ziyaretçi ağırlayan kanyonda doğa fotoğrafçıları birbirinden güzel kareler yakalıyor. Yeni evli çiftlerin düğün fotoğrafı çekilmek için de geldikleri cam teras, bölgenin hızla yükselen turizm merkezlerinden biri. Blaundus (Sülümenli): Uşak İli,Ulubey İlçesi Sülümenli Köyü Sınırları içerisinde kalan şehir Uşak’a 40 km. uzaklıktadır. Büyük İskender’in Anadolu seferinden sonra Makedonya’dan gelenler tarafından kurulmuştur. Roma Dönem’inde önemi artmış bir sınır kentidir. Derin vadilerle çevrili bir yarımada üzerindedir. En önemli yapıları kale, tapınaklar, tiyatro,stadyum ve kaya mezarlarıdır.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ