Uşak Ufuk
19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTA VEFA GRUBU OLUŞTURULDU
24 Mart 2020 Salı 08:00

UŞAK'TA VEFA GRUBU OLUŞTURULDU

UŞAK'TA VEFA GRUBU OLUŞTURULDU

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma yasağı genelgesi doğrultusunda Vali Funda Kocabıyık başkanlığında “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu. Konuyla ilgili Özmerkez Encümen Toplantı salonunda Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri katıldı. Toplantıda Uşak genelinde ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için  Vefa Sosyal Destek Grubu yapılandırıldı.

 

 devletimizin tüm imkanlarıyla

 vatandaşımızın yanındayız. Unutmayalım çok özel bir süreçten geçiyoruz

İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155 ve 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin yerine getirilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiştir. Devlet olarak görevimizin başındayız. Bir tek vatandaşımızın mağdur olmaması için tüm görevlilerimiz 24 saat aktif bir şekilde çalışacaklar. Geçirdiğimiz bu hassas dönemde devletimizin tüm imkanlarıyla vatandaşımızın yanındayız. Unutmayalım çok özel bir süreçten geçiyoruz, yasak kapsamındaki vatandaşlarımız lütfen evlerinden çıkmasın. Koronavirüs’e karşı her vatandaşımızı korumak zorundayız. Paniğe yol açmadan alınan tedbirlere uyulmalı" dedi.

 

Vefa Sosyal Destek Grubu 

çalışmalarına başladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" görevine başladı.İçişleri Bakanlığının aldığı kararla 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının kısıtlanması ve yasaklanması üzerine Vali Funda Kocabıyık başkanlığında oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu", vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için evlerine kadar gidiyor.Bu kapsamda, Mehmet Akif Ersoy, Elmalıdere ve Aybey Mahallesinde talepte bulunan vatandaşlara ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından evlerine kadar ulaştırıldı.

 

Yardımların suistimal edilmesi, 

gerçek ihtiyaç sahiplerine 

ulaşılmasını zorlaştırır...

Ülke genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı sonrası oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nun çalışmalara başladığını belirten Vali Funda Kocabıyık, "İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımızın talepleri anında karşılanıyor. Lütfen acil temel gıda malzemesi, sağlık hizmeti taleplerinizi 112 Acil numarası üzerinden bildiriniz. Kamu görevlilerimiz dışında kimseden yardım istemeyiniz. Yardımlar kolluk görevlilerimiz ile belirlediğimiz kamu personeli tarafından belirli periyotlarda ulaştırılacak. Yardımların suistimal edilmesi, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılmasını zorlaştırır. Tüm hemşehrilerimin bu konuda hassas davranmasını rica ediyorum" dedi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.