Uşak Ufuk
20 Haziran 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşaktaki Anadolu Ulaşımdan önemli açıklama
01 Kasım 2018 Perşembe 08:39

Uşakta'ki Anadolu Ulaşım'dan önemli açıklama

Türkiye'nin köklü otobüs firmalarından olan ve geçtiğimiz günlerde konkordato ilan ettiğini kamuoyuna resmi bir açıklama ile duyuran Pamukkale Turizm'den gelen haber, sektör temsilcileri tarafından üzüntüyle karşılandı.

Türkiye'nin köklü otobüs firmalarından olan ve geçtiğimiz günlerde konkordato ilan ettiğini kamuoyuna resmi bir açıklama ile duyuran Pamukkale Turizm'den gelen haber, sektör temsilcileri tarafından üzüntüyle karşılandı. 2012'de Uşak'ta kurulan Anadolu Bilet Satış Hizmetleri A.Ş.'yi bünyesine katan Pamukkale'nin konkordato haberi, istenmeyen bir bilgi kirliliğine de neden oldu. Pamukkale'nin konkordato ilan etmesi, Uşak'ta kurulan ve şu anda filo kiralama, akaryakıt ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Anadolu Ulaşım A.Ş.'nin de konkortado ilan ettiğine dair bir algı oluşturdu. Bu durumun doğru olmadığını bildiren Anadolu Ulaşım A.Ş. yönetimi, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, her hangi bir problem yaşamadan ticari faaliyetlerini sürdürdüğünü kamuoyuna bildirdi. Anadolu Ulaşım A.Ş'nin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: "Anadolu Ulaşım A.Ş.; 2003 yılında Merhum Orhan ERDOĞMUŞ tarafından kurulmuş, karayolu yolcu taşımacılığına adım atmıştır. Şirketimiz 2012 yılı itibari ile “Anadolu Keyifli Yolculuk” markasını Pamukkale Turizm’e devir ederek karayolu ile yolcu taşımacılığı sektöründen ayrılmıştır. Halen Filo kiralama, akaryakıt ve inşaat sektörlerinde yoluna devam etmektedir. Yolcu taşımacılığı markasını 2012 yılında devir ettiğimiz A.Pamukkale Turizm A.Ş. ve Anadolu Bilet Satış Hizmetleri A.Ş. firmalarının konkordato kararlarını üzüntü ile öğrenmiş durumdayız.  Söz konusu firmalarla fiziki bir ilişkimiz yoktur. Ayrıca söz konunu firmalarda  geçmiş dönemde  yaptığımız ticaretimizden kaynaklı bir finansal alacağımız da bulunmamaktadır.   Anadolu Bilet Satış A.Ş. ile isim benzerliğinden kaynaklı bir yanlış anlaşılma olmaması için böyle bir bilgilendirmenin yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur.  Zor günlerden geçtiğimiz bugünlerde ilgili firmalara kolaylıklar dileriz". Öte yandan geçtiğimiz hafta sonu Pamukkale konkordato istediğini duyurmuşt.u Pamukkale Turizm konkordato istedi. Uşak'ta kurulan Anadolu Bilet Satış A.Ş'yi de yaklaşık 4 yıl önce bünyesine katan Pamukkale'nin bu haberi medyada yer buldu. Şirketten yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: Firmanın yönetim kurulu başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Pamukkale Turizm olarak 56 yıl önce Denizli'de Bababalım ailesi tarafından kurulduk. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir."ifadeleri kullanılmıştı. ÇİĞDEM ARASLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ