Uşak Ufuk
27 Mayıs 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTAKİ TARIM VE HAYVANCILIK KONUŞULDU
10 Mayıs 2019 Cuma 08:25

UŞAK'TAKİ TARIM VE HAYVANCILIK KONUŞULDU

Vali Funda Kocabıyık, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren oda ve birlik başkanları ile bir araya gelerek sektördeki son durum ve yaşanan sorunları değerlendirdi.

Vali Funda Kocabıyık, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren oda ve birlik başkanları ile bir araya gelerek sektördeki son durum ve yaşanan sorunları değerlendirdi. 

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcılıları Muammer Balcı, Ömer Kalaylı, Meral Batı Demirbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, daire müdürleri ve tarım sektörü STK başkan ve temsilcileri katıldı.  Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık toplantının amacının Uşak tarımının genel durumu, sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm yollarını istişare yapmak olduğun kaydetti. 

Vali Funda Kocabıyık Uşak’ta tarım ve hayvancılık alanının gelişmesi ve kalkınması için tüm paydaşların birlikte planlı bir şekilde çalışması gerektiğine dikkat çekerek Tarımsal alanda faaliyet gösteren STK’ların görüş ve düşüncelerinin önemli olduğunu söyledi.  Uşak’ta 220 bin hektar tarım arazisi işlendiğini belirten Vali Funda Kocabıyık, “İlimiz tarımının başta gelen sorunlarından biri tarım arazilerinin çok parçalı ve küçük ölçekte olmasıdır. Bu sorunun çözümüne yönelik İlimizde arazi toplulaştırılması ve üreticilere yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca ilimizde tarımsal üretimde jeotermal kaynaklardan yeterince yararlanılmadığı görülmektedir. Özellikle Banaz Hamam Boğazı gibi önemli bir jeotermalin bulunduğu alan ve çevresinde tüm paydaşlarla seracılık faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların yoğunlaşması gerekir” dedi. 

Konuşmasının ardından oda ve birlik başkanlarına söz veren Vali Funda Kocabıyık, sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Toplantı iftar yemeği ile sona erdi. HABER: HALİL ASLAN 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ