Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAKTAN AFET BÖLGESİNE DESTEK
31 Ocak 2020 Cuma 07:13

UŞAK'TAN AFET BÖLGESİNE DESTEK

UŞAK'TAN AFET BÖLGESİNE DESTEK

Geçtiğimiz cuma akşamı saat 20.55’te Elazığ ili Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor.  Vali Funda Kocabıyık, yaşanan bu acı felaketin ardından devlet olarak en kısa sürede afete müdahale edildiğini, millet olarak da kenetlenildiğini, yurdun dört bir yanından yardım çalışmalarının başlatıldığını ifade etti. Vali Funda Kocabıyık Uşak’ta başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde yürütülen çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada “Yaşanan acı felaketin ardından tüm yurtta aynı acıyı hisseden bir milletin ferdi olmaktan duyduğum gururu anlatamam. Depremzedelerimizin soğuktan korunması için Uşak Valiliği koordinasyonunda bugün göndereceğimiz son tırla 23 bin 500 adet battaniyeyi deprem bölgesine ulaştırmış olacağız. İlimizde yardım konusunda gösterilen hassasiyetten memnuniyet duydum. Bu yardım kampanyası Uşak Belediyesi, Uşak  Organize Sanayi Bölgesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Uşak Medikal Park Hastanesi’nin katkılarıyla gerçekleştirildi. İlk iki günde battaniye yüklü iki tırı ve bugün de iki tırı yola çıkardık. Battaniye yüklü tırlarımız depremin meydana geldiği Elazığ ve Malatya illerindeki AFAD lojistik merkezlerine yardım malzemelerini indirecekler. Dayanışma ve yardımlaşmamızın güzel bir örneğini sergilemenin gururunu yaşıyorum. İlimizde yardım kampanyamıza katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah milletimize ve insanlığa böyle acılar yaşatmasın, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

 

UŞAK BELEDİYESİ DE 1 YARDIM 

TIRINI BÖLGEYE YÖNLENDİRDİ

Uşak Belediyesi de hazırladığı yardım TIR’ını bölgeye yönlendirdi. Vatandaşların deprem mağdurları için el ele verdiğini ve kenetlendiğini dile getiren Mehmet Çakın, “Deprem, ülkemizin bir gerçeği ve geçmişte de bu acıları yaşadık. Böyle durumlarda, birlik beraberlik çok önemlidir. Biz de Uşak Belediyesi olarak mağdur kardeşlerimize bir nebze olsun yardımda bulunabilmek için bir yardım TIR’ı hazırladık ve afet bölgesine yolladık. Ayrıca Uşak Belediyesi ve Uşakspor olarak bir yardım kampanyası daha başlattık ve sosyal medyadan duyurduk. Vatandaşlarımız ister yardım toplama noktamıza gelerek, ister paylaştığımız hesap numaraları üzerinden mağdur kardeşlerimize yardım edebilirler.  Deprem bölgesindeki kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum, hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet ve yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi. Daha sonra yardım TIR’ı dualarla Elazığ ve Malatya’ya uğurlandı.  Uşak Tekstil Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, bölgede üretim yapan bazı firmalardan temin ettiği 6 bin battaniyeyi afet bölgesine gönderdi. Özerdem Mensucat, Sarar Battaniye, Polat Battaniye, Kuyucak Mensucat, Güneşhan Mensucat ve diğer işletmelerden toplanan 6 bin battaniyenin yanı sıra; tıbbı malzemeler de afet bölgesine nakledildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Tekstil OSB Yönetim Kurulu üyeleri, “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem haberini üzüntüyle aldık ve bölgedeki mağdur vatandaşlarımız için neler yapacağımızı düşündük. Şu anda en çok ihtiyaç duyulan malzemenin başında battaniye geliyor. Bu kapsamda bölgemiz sanayicilerimizden, ilk etapta toplam 6 bin battaniye temin ettik ve bölgemize nakli için gerekli işlemleri yaptık. Aynı zamanda, tıbbi malzemeleri de bölgeye gönderdik ve her 2 afet bölgesindeki vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız.  Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

 

UTSO DA YARDIM TIRI HAZIRLADI

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde başlatılan yardım kampanyasına, Uşak Valisi Funda Kocabıyık koordinasyonunda, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ile Uşak Borsası’da üyelerinin katkılarıyla 5.000 adet battaniye ve 10 ton kuru gıda ile destek oldu. Yardım tırında ayrıca kullanılmamış giysi, çocuk bezi ve hijyenik malzemeler de yer aldı. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.