Uşak Ufuk
20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
USAŞ SANAYİCİYE HEP YARDIM ETTİ
29 Mart 2019 Cuma 08:20

USAŞ SANAYİCİYE HEP YARDIM ETTİ

Asım Kalelioğlu: FETÖ’nün bilinçli olarak batırdığı USAŞ, sanayiciye hep yardım etti

CHP Uşak Belediye Başkan adayı Asım Kalelioğlu,  şirketi USAŞ’ın FETÖ tarafından bilinçli olarak batırıldığını ve bu konuda yanlış ve olumsuz algılar oluşturularak, şahsına ve bağlı bulunduğu partiye bilinçli olarak zarar verilmek istendiğini söyledi.  Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir video paylaşan Asım Kalelioğlu,  “USAŞ, 33 yıllık bir şirketti ve ilimizdeki 2 OSB’deki binalarının yüzde 80’i bizim tarafımızdan yapıldı. Sanayiciye iş sahası yaparken, ödemelerde kolaylık sağladık. Rahmetli Uğur Serdaroğlu ve şahsımın yönettiği şirket, OSB’deki şirketlerin zarar görmemesi için yangında ve diğer afetlerde elini taşın altına koydu. Bunların unutulmaması lazım” dedi. 

 

Ben bunların örgüt olduğunu 

söyledim ve herkes bana

 yanlış biliyorsun deMİŞTİ...

Şirketinin FETÖ tarafından bilinçli olarak iflas sürecine itildiğini dile getiren Asım Kalelioğlu, şöyle konuştu: “Benim Irak’taki şantiyelerim çalışıyor ve beni sıkıntıya sokan 2012’de FETÖ’ye yaptığımız kavgaydı. O zaman FETÖ ve şu andaki iktidar yan yanaydı. O dönemde FETÖ’nün önde gelenleri AKP’nin milletvekili adayıydı. Ben buna karşı çıktım ve benim ticari itibarımla oynandı. Bize ilk haczi Bank Asya yolladı. O zaman bunlar kötü değildi ve AKP’yle beraberdi. Ben bunların örgüt olduğunu söyledim ve herkes bana yanlış biliyorsun dedi. Benim dilekçelerimi kimse dikkate almalı. Sonra 17-25 Aralık oldu ve herkes neyin ne olduğunu anladı ve düşmanlıklar başladıktan sonra, ben ilk defa mahkemeye dilekçemi verebildim.  O zaman dikkate alındım ve bu olana kadar ben her şeyimi kaybettim. Ticari bir faaliyetle bir bankanın üstünüze gelmesi demek, bütün bankaların geleceği demektir. Şirketin mallarını bankalara kaptırmamak ve işçilerin mağdur olmasını önlemek için iflas verdik. Bankalara kalsak faizi ödeyemeyiz. Fakat iflas verirsek, mal varlığımız önce işçilerin ve sonra diğer alacaklıların borçları yapılıyor. Şu anda kanun çerçevesinde bizim borçlarımız ödeniyor. Biz işin bu tarafında değiliz artık”. “Ben bu kavgayı ederken, onlar kol kola geziyordu ve ben bunlar terörist dediklerimde bana yanlış biliyorsunuz dediler. 15 Temmuz’da başımıza bomba yağdığında ilk sokağa çıkan bendim” diyen Kalelioğlu, şöyle devam etti: “Kamyonlarımla sokaktaydım ve bunlar terör örgütü oldu. Biz malımızı ve her şeyimizi kaybettik ve hakkımızı alamadık. Ben para istemiyorum ve itibarımı istiyorum. Son mahkemede bir kez daha bu konuyu gündeme getirdim.”

“Dilek Yılmaz’ı fabrikaya almanız, FETÖ’yle mücadelenizin bir sebebi mi?” sorusuna yanıt veren Kalelioğlu, “Ben kapımı herkese açarım ve kimseyi kapıda bırakmam. Ne olursa olsun bu anlayıştan vazgeçmem. Ben rakiplerimi sahada görsem kucaklıyorum. Ben onların ağabeyiyim, bunlar benim düşmanım değil, yarın seçim bittiğinde hepsi kardeşimiz. Kim kazanırsa başkanımız olur. Bazı çevreler bunu gerdirmeyi isteyebilir. Ben burada olduğum sürece ortamı gerdirmem.”

“Siyasete adım atmam ve neden CHP’de olduğum soruluyor. Siyasete şimdiki yönetimi beğenmediğim ve şeffaflıktan uzaklaşıldığı için atıldım” diyen Kalelioğlu, şöyle devam etti: “Baskıya karşı olduğum için siyasete girme kararı aldım. Neden CHP diye sorulduğunda da, düşüncelerimi daha demokratik olarak hitap edeceğim için CHP’yi tercih ettim. Belediyenin çok borçlu olduğu ve iktidara dayanmayan bir belediyenin bunu yönetemeyeceği gibi bir algı oluşturulmak isteniyor. Ödenemez denen borç, iyi bir yönetimle ödenebilir. Uşak Belediyesi’nin yıllık 500 milyon gibi bir bütçesi var. 5 yılda baktığınızda 2 buçuk milyar TL gibi bir rakam ediyor. Borç yapılandırılarak, zamana yayılarak ödenebilir. 

Bunca yıllık inşaat, altyapı ve her türlü belediyecilik hizmeti tecrübemi siz halkımıza aktarmak istiyorum.” 

 

CHP'Lİ OLMAYAN BİR İŞADAMI, KALELİOĞLU'NUN SÖZLERİNİ DOĞRULADI

Öte yandan Asım Kalelioğlu'nun 'USAŞ her yangında ve afette sanayiciye destek verirdi' söylemiyle ilgili Uşak OSB'de üretim yapan ve siyaseten CHP'ye uzak olan bir sanayiciyle görüştük. Uşak OSB'de üretim yapan ve adının açıklanmasını istemeyen sanayici, "Asım Kalelioğlu, tam bir esnaftır ve söylediklerinin hepsi doğrudur. Ne zaman bir fabrikada yangın çıksa veya istenmeyen bir durum olsa USAŞ tüm kamyonlarını ve iş makinelerini seferber ederdi. O yangın sönene kadar, kendi işini gücünü bir kenara bırakırdı. Siyasi partilerimiz farklı olsa da Asım Kalelioğlu'nu sağcısı solcusu herkes çok sever. Bilinçli olarak batırıldığını düşünüyorum" dedi.  B. ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ