Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üst geçit kavramının yeni karşılığı Uşak’ta
17 Ekim 2018 Çarşamba 08:43

"Üst geçit kavramının yeni karşılığı Uşak’ta"

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, şehiriçi ulaşımda önemli atılımlar yaptıklarını ve trafiğin rayına girdiğini söyledi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, şehiriçi ulaşımda önemli atılımlar yaptıklarını ve trafiğin rayına girdiğini söyledi. Gerçekleştirdiği örnek projelerle her geçen gün Uşak’a yeni değerler katan Uşak Belediyesi, bir yıl gibi kısa bir sürede şehre bir köprülü kavşak daha kazandırdı. Selçuklu köprülü kavşağı Uşak’ta trafik sorununa çözüm sağlayan 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin ve Osmanlı köprülü kavşaklarının ardından şehre kazandırılan 3. kavşak olma özelliğini taşıyor. Yapımı tamamlanan battı çıktılar ve kavşaklar sayesinde kazaların çok olduğu ve trafik sıkışıklığı yaşanan bölgeler daha sakin bir hale getirilirken, ana yol üzerinde 25 dakikayı geçen ulaşım süresi 5 dakikaya düşürüldü. Güvenli geçişe imkân sağlayan ve kente modern bir görünüm katan köprülü kavşaklarla şehirlerarası ve şehir içi trafik birbirinden ayrıldı.

Üst geçit kavramının yeni karşılığı Uşak’ta

Uşak'ın farklı bölgelerinde yayalara güvenli bir şekilde geçiş sağlayan modern üst geçitler hizmete girdi. Yayaların güvenliğini sağlaya geçitler aynı zamanda şehre de estetik bir hava kazandırıyor. Helezonlu yapısıyla ve tamamı Uşak Belediyesi bünyesinde üretilen yeni üst geçitlerle temel ihtiyaçların bile farklı bir boyutla sunulduğunu belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Yan yolların genişlemesi ve özellikle araçların yol vermeyerek yayalara tehlike arz etmesi nedeniyle üst geçitler önemli bir ihtiyaç haline geldi. Bu ihtiyacı bizler de Uşak'a yakışır bir forma kavuşturarak, yürüyen merdivenli, asansörlü, sarmal biçimdeki görüntüye sahip yeni üst geçitlerle giderdik.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehir ekonomisindeki başarıyı ödüllendirdi

Belediye şirketi UTAŞ vasıtasıyla şehir ekonomisine ve istihdama büyük katkılar sağlanıyor. AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışmasına Uşak Belediyesi'nin şirketi UTAŞ’ın faaliyetleriyle katılan Başkan Cahan, kent ekonomisine katkı dalında ödüle layık görüldü. %99’u Uşak Belediyesine ait UTAŞ Şirketi, bünyesinde bulunan fabrikalar, santraller, 305 araçlık makine parkı ve sosyal tesisleri aracılığıyla bin 500’ün üzerinde vatandaşa istihdam sağlıyor. UTAŞ’ın şehre olan ekonomik katkısı 4 yılda 1 Milyon TL’den 170 Milyon TL’ye çıkartıldı ve her sene artıyor.

Sosyal altyapı projesi ile Türkiye birinciliği

Sosyal projeleriyle vatandaşın memnuniyetini kazanan Uşak Belediyesi, Türkiye’de sadece Uşak’ta kullanılan ve belediyeye özel olarak üretilen “Şehir Zekâsı (Urban Intelligance) Programı” ile jürisinde onlarca akademiysen ve kurumun bulunduğu yaşayan şehirler platformu tarafından ödül aldı. 2018 yılı Şehir Ödülleri (City Awards) kapsamında İzmir’de düzenlenen programda, Türkiye’de ‘Yılın Sosyal Altyapı Projesi’ ödülünün sahibi Uşak Belediyesi oldu.

Kuzey ve Güney çevre yolları kenti çevreledi

Kuzey ve Güney Çevre yolları ile merkeze açılan ve kenti çevreleyen iki ayrı güzergahı 8 ay gibi kısa sürede hizmete sokan Uşak Belediyesi, 18 km’lik duble yol ve modern aydınlatmasıyla ulaşıma yeni bir güzergah oluşturdu. Şehir içi trafiği en aza indiren ve modern yüzüyle göz dolduran Kuzey-Güney Çevre Yolları ulaşım kolaylığının yanı sıra geçtiği bölgelere de değer kazandırdı.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ