Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UTAŞ UŞAKSPOR’UN RAKİPLERİ BEYAZ GRUP’TA YER ALDI
06 Temmuz 2018 Cuma 10:26

UTAŞ UŞAKSPOR’UN RAKİPLERİ BEYAZ GRUP’TA YER ALDI

Rektör Ekrem Savaş, üniversitedeki 6 aylık süreci şöyle özetledi:

Rektör Ekrem Savaş, üniversitedeki 6 aylık süreci şöyle özetledi:

TIP FAKÜLTESİ 

Tıp Fakültesi öğrenci sayısı 62 kişi iken, Yeni Kontenjan 92 kişi (Türk Öğrenci : 82 kişi - Yabancı Öğrenci : 10 kişi) olarak belirlendi; Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Sayısı, 45 kişiye ulaşıldı, 15 Yeni Öğretim Üyesi Alınacak. Morfoloji Binasının onayı alındı projesine başlanacak,  Ovademirler Köyünden 500 Dönüm arazi alınarak, Yaşlı bakımı, Fizik tedavi merkezi (Barınma Alanları-Hobi Bahçeleri-İş Atölyeleri-Kütüphane-AVM) İnme Rehabilitasyon merkezi Termal Rehabilitasyon merkezi Banaz Belediyesinden, Kür Rehabilitasyon Merkezi için, 100 dönüm arazi isteğinde bulunuldu, Hastanenin 500 yatak kapasitesi, 700 yatak kapasitesine çıkarıldı. 

EĞİTİM ÖĞRETİM 

Ortak seçmeli ders havuzu oluşturuldu, 

7+1 sistemi ile 7 dönem ders + 1 dönem uygulamalı eğitim modeli oluşturularak, Mühendislik Fakültesi öğrencilerine sanayi tecrübesi kazandırılmaya başlanılacak, Akademik görünürlüğü arttırmak adına BAP yönergesi usul ve esaslarında değişiklikler yapıldı, Lisans üstü yönetmeliği değiştirildi, Yurt dışı görevlendirme yönergesi revize edilerek, Akademik atama yönetmeliği taslağı üzerinde çalışılıyor.  Kalite ve stratejik plan çalışmaları devam etmekte ve İlk öğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için USEM bünyesinde yaz okulları açıldı. Öğrenci için burs bulunarak yeniden öğrencilerin bölüm tercihlerinde ön plana çıkarılması hedefleniyor. Bu yıl açılan 2260 kişilik yabancı öğrenci kontenjanına, çeşitli ülkelerden 11948 kişi müracaat etti. 

BİLİŞİM VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI 

Üniversitede Siber Güvenlik alt yapısı güçlendirildi, 

ISO 27001 Bilişim güvenliği standartlarına yönelik çalışmalar başlandı ve yıl sonu tamamlanması planlanıyor,  Üniversite bünyesinde tüm personele ‘Bilişim Farkındalığı Eğitimi’ verilmiş,  Personel ve öğrencilere her alanda hizmet vermeye yönelik otomasyon sistemlerine (Yemekhane - Havuz - Spor Salonu - Kütüphane Vb.) geçildi, Bilişim altyapısı, bilişim laboratuarlarına yönelik merkezi laboratuar sistemi ve alt yapı yenileme çalışmaları başlatıldı ve Mobil uygulama yeni kayıt dönemiyle birlikte öğrencileri karşılayacak. 

DERİ, TEKSTİL ve SERAMİK ALANLARINDA İHTİSASLAŞMA (DTS) 

Proje Toplam Bütçesi: 49.600.000 

2017 Alınan Bütçe: 2.152.000 

2018 Alınan Bütçe : 18.000.000 

Bölgesel kalkınma misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması projesi kapsamında pilot üniversite seçilen 5 üniversiteden biri oldu. Bu çerçevede Deri,Tekstil,Seramik alanında yapılacak çalışmaların yol hartasını belirlemek için sanayicilerle bir dizi toplantılar ve çalıştay gerçekleştirildi. Buna bağlı olarak ilde öncelikli çalışma alanları belirlendi.  Deri, Tekstil, Seramik kapsayan 7 ana program belirlendi. Bu alanlarla ilgili çalışmaları desteklemek için sürdürülebilir ekolojik yaklaşımların geliştirilebilmesi alanıyla ilgili olarak çağrıya çıkıldı. 

YAZ SPOR KURSLARI 

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde, 2018 yılı yaz dönemi için spor alanlarını Uşak halkına yönelik olarak faaliyetlere, fiziki ve beşeri altyapılarını oluşturarak yüzme, futbol, jimnastik ve tenis dallarında yaz etkinliği kursları açtı.  Açılmış olan etkinlik kurslara, yaz dönemi yüzme dalında çeşitli yaş kategorilerinden 211 kişi, kreş ve kulüplere 176 kişi kayıt yaptırarak bu alanlarda 387 kişiye ulaşıldı, Tenis dalında 12 kişi, futbol dalında 10 kişi ve jimnastik dalında da 33 kişiye ulaşılarak yaz dönemi birinci aylık dönemde 442 kişiye hizmet veriliyor . İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ