Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UTSO Başkanı, Rektörü ziyaret etti
09 Aralık 2021 Perşembe 08:54

UTSO Başkanı, Rektör'ü ziyaret etti

UTSO Başkanı, Rektör'ü ziyaret etti

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Suat Selim Kandemir, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Kandemir, yeniden Uşak Üniversitesi Rektörü olarak seçilen Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Rektör Sava, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Uşak Üniversitesi olarak yeni dönemde çok daha fazla çalışarak, geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte ülkemizin kalkınmasına katkı vermeye kararlılıkla devam edeceklerini belirtti. Öte yandan Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti. Eğitim çalışmalarına büyük önem verdikleri kaydeden Selim Kandemir, 2021’in ilk 10 aylık döneminde 850 kişiye 20 eğitim ve son 4 yılda 6 bin 555 kişiye toplamda 125 eğitim vererek hem işyerlerindeki işleyişe, hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Kandemir, eğitimlerde %90 üzeri memnuniyet sağlayarak üyelerine doğru eğitimi verdiğimizi ispatladıklarını anlattı. Kandemir, eğitimle ilgili TOBB Meslek Lisesi nezdinde de yoğun çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Lisemizde mesleki eğitime yoğun bir önem veriyoruz ve kimya bölümünü de bu kapsamda oluşturduk. Pandemi döneminde lisemiz kendi dezenfektanını ve maskesini üretebilir hale geldi. Aynı zamanda Uşak Üniversitesi ile de mesleki eğitim protokolleri yaptık ve verimli sonuçlar aldık” dedi. UTSO’nun arabuluculuk ve tahkimle ilgili önemli adımlar da attığını ve bunun için bir birim oluşturduğunu vurgulayan Kandemir, “Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi ile ilgili girişimlere başladık. En kısa sürede ilimize bu müjdeyi vereceğiz. Web sayfamız üzerinden avukat ve yeminli mali müşavir danışmanlık sürecini başlattık. Üyelerimiz bu kanaldan istediği danışmanlığı alabilecekler” diye konuştu. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.