Uşak Ufuk
15 Ocak 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UTSO BAŞKANI KANDEMİR, ARGE MERKEZİNİ AÇTI
26 Eylül 2019 Perşembe 07:11

UTSO BAŞKANI KANDEMİR, ARGE MERKEZİNİ AÇTI

UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir Ağaoğlu Tekstil San.ve Tic. A.Ş. ARGE Merkezinin açılış törenine katıldı.

UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir Ağaoğlu Tekstil San.ve Tic. A.Ş. ARGE Merkezinin açılış törenine katıldı. Merkezin hayırlı olmasını dileyen Kandemir, ARGE faaliyetlerinin ürün çeşitliliği için önemli olduğunu ve inovatik çalışmaların ekonomiye büyük kazanımlar sağlayacağını söyledi. Kandemir, ARGE'ye verdiği önemden dolayı, Ağaoğlu Tekstil'in yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti. Kandemir, ARGE ile kentteki üretim çeşitliliğinin ve kalitesinin artacağını belirterek, “Bu tip girişimlerin daha da artmasını istiyoruz” dedi. 

Öte yandan Ağaoğlu Tekstil yöneticileri, merkezle ilgili şu bilgileri verdiler: “"Üretim sırasında daha verimli ve çevre dostu “yeşil üretim” yapabilmek için projeler geliştirmekte ve doğa dostu ürünler çıkartmaktayız. Ürün gamımızı genişletmek ve mevcut ürün gamımızda nitelikli fonksiyonel kumaşlar üreterek ev tekstili sektörümüze canlılık getirerek ülkemizin ihracat hacmini büyütmeyi hedefliyoruz. Rekabet gücümüzü arttırmak  ve dünya piyasasına hitap etmek için yeni nihai ürünler geliştirerek proje çalışmalarımız devam etmektedir. Bu bağlamda üniversite-sanayi işbirliklerine öncelik vermekteyiz”. 

“İlk olarak Uşak Üniversitesi ile imzaladığımız işbirliği protokolünde bilimin ışığında araştırma ve geliştirme çalışmalarımızı güçlendirmek için adım attık” diyen yetkililer, şöyle konuştu: “Bizler mevcut personel istihdamımıza nitelikli personel de ekleyerek çalışanlarımızın eğitim hayatına destek vermekteyiz. Ar-Ge merkezi olduktan sonra TC. Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı'nın da personelimizin eğitim hayatını çalışma süresi olarak görmektedir. Bizlerde bakanlığımızın verdiği destek ile personelimizde eğitim hayatına süreklilik kazandırıyoruz. Yapılan projelerimizde yaptığımız harcamaları bakanlığımızın yıl sonunda bize uygulayacağı teşvik ile (vergi indirimi) daha güçlü yatırımlar yapma hedefindeyiz.1997 yılında yaptığımız ilk projemiz ile işletmemizde ar-ge ruhunun temelini atarak 2019 yılında 19 Temmuz itibari ile bakanlığa bağlı, Uşak'ın Tekstil Sektöründe ilk ar-ge merkezi olarak faaliyetlerimize başladık. Şehrimize ve tüm ve tekstil camiasına hayırlı olmasını dileriz." HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.