Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UTSO Başkanı yeni kabineyi değerlendirdi
12 Temmuz 2018 Perşembe 08:16

UTSO Başkanı yeni kabineyi değerlendirdi

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, yeni kurulan kabine hakkında değerlendirme yaptı

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, yeni kurulan kabine hakkında değerlendirme yaptı. Selim Kandemir, “16 Nisan referandumunda halk tarafından kabul edilen ve 24 Haziran seçimlerinin ardından resmen uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi, dün itibariyle icraatların startını verdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında kurulan yeni kabinemiz, kamuoyuna tanıtıldı ve iş çevrelerinden olumlu yönde tepkiler almaya başladı. Yeni kabinede devlet, siyaset ve ekonomik anlamda tecrübesi olan isimlerin yer almasının, ülkemiz açısından önemli bir şans olarak değerlendiriyoruz. Ayrıca kabinemizde çatı kuruluşumuz TOBB’un Kadın Girişimciler Başkan Yardımcısı Sayın Ruhsar Pekcan’ın yer alması, bizler için ayrıca memnuniyet vericidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizin büyümesi ve kalkınması için en önemli mecra olan ekonomiyi, emin ellere emanet etmiş ve sektörlerin sorunlarını yakından bilen isimler işbaşına gelmiştir. Yeni hükümetimizin 2023 hedefleri yolunda büyük işler ortaya koyacağında dair güvenimiz tamdır ve işadamları olarak her zaman için devletimizin ve hükümetimizin yanında olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. 

Bu bağlamda, yeni sistemin hayata geçmesi için göreve başlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve kabinesini tebrik ediyor, ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz” dedi. 

UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesini kutladı ve başarılar diledi.​

Karaman mesajında şu görüşlere yer verdi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde iş dünyası kökenli ve icracı isimlerden oluşan yeni hükümetimizle büyük Türkiye'nin inşası başlayacaktır.Milletin iradesiyle kabul edilen Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin fiilen başlaması ülkemizdeki istikrarı ve güveni daha da güçlendirecektir. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan yeni kabinenin önümüzdeki bu yeni döneme uygun şekilde icracı isimlerden oluşmuş olduğunu memnuniyetle öğrendik. Özellikle iş dünyamızdan kişilerin hükümette yer almasını çok önemli görüyoruz. Yeni Ticaret Bakanımızın TOBB camiasından çıkmasından ayrıca gurur ve mutluluk duyduk. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Ruhsar Pekcan, iş dünyasının içinde yetişmiş, üst düzey yöneticilik yapmış, ekonomiyi yakından bilen,  çok kıymetli bir iş kadınıdır. İş dünyamızın temsiliyeti karar alma süreçlerini hızlandıracak ve yapısal reformların hayata geçirilmesini sağlayacaktır. Türk iş dünyası olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliğinde ve çok değerli isimlerin yer aldığı yeni kabinesiyle Türkiye'nin yeni bir sıçrama gerçekleştireceğine ve 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğine inanıyoruz. Artık ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye'sini inşa zamanıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan yeni hükümetimizi kutluyor, tüm bakanlarımıza görevlerinde başarılar diliyoruz." dedi. 

HABER: ÇİĞDEM ARASLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ