Uşak Ufuk
19 Ağustos 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uzaylı dedikleri altın arama cihazlarıydı
17 Ağustos 2021 Salı 09:02

Uzaylı dedikleri altın arama cihazlarıydı

Uzaylı dedikleri altın arama cihazlarıydı

Uşak’ın Eşme ve Ulubey ilçelerinde bulunan, Avrupa’nın en büyük ve dünyanın 3’üncü büyük altın madenini sahasındaki cevheri ilk kez keşfeden Prof. Dr. Ahmet Ercan,  makalesinde, madenlerin Türkiye’deki işleyişini ele aldı. Ağırlıklı olarak Kanada merkezli maden şirketlerinin Türkiye’deki yer altı kaynaklarını sömürdüğünü belirten Ahmet Ercan, “Türkiye’nin altını nasıl soyuluyor anlatayım” başlıklı makalesinde, çok uluslu işletmelerin Anadolu’yu bir sömürü merkezi olarak gördüğünü ve bunun için yasal düzenlemelerin özel olarak hazırlandığını öne sürdü. 

 

2001 YILI İÇİNDE UŞAK’IN EŞME 

İLÇESİNDEKİ UZAYLILAR,

 ASLINDA ALTIN ARAMA CİHAZIYDI

Ahmet Ercan, makalesinde ilginç bir detaya da yer verdi. Altın arama faaliyetlerinin aşamalarını anlatan Ahmet Ercan, altın arama faaliyetlerinin uzaydan ve havadan arama şeklinde yapıldığını kaydetti. Ahmet Ercan, “Çok uluslu işletmelerin getirdikleri jeofizik uçak ya da jeofizik uçarkonarlar-helikopterler, belirlenen alanlar üzerinden yaklaşık 300 metre yukarıdan, sık doğrultular boyunca uçarak, kıvılkapar-elektromanyetik dalga yollayarak ya da yerin kaparlık-magnetic alanını ölçerek yeraltı yataklarını görüntülerler” ifadelerine yer verdi. 

 

2001’de bölgede altın arama

 faaliyetleri yapıldığını öne 

sürenler olmuş ve bu da 

ihtimaller arasına alınmıştı

Ahmet Ercan’ın bu ifadeleri akıllara Eşme’de 2001’de uzaylı gördüğünü ve taşla kovaladığını belirten uzaylıları akıllara getirdi. O dönemde, Eşme’deki bazı köylülerin UFO gördüğünü öne süren haberler medyada geniş yer bulmuş ve durum NASA’ya da bildirilmişti. 2001’de bölgede altın arama faaliyetleri yapıldığını öne sürenler olmuş ve bu da ihtimaller arasına alınmıştı. Eşme’deki uzaylılar iddiasıyla ilgili gazetecilere açıklama yapan dönemin SIRIUS UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, bölgede zengin altın ve uranyum kaynaklarının bulunduğunu ve bunun topraklardan alınacak analizlerle ortaya çıkacağını açıklamıştı. Uzaylılarla ilgili iddiaların üzerinden bir süre geçtikten sonra Kanada Merkezli Eldorado Gold firmasının Türkiye uzantısı TÜPRAG tarafından Kışladağ’ındaki altın madeni işletmesi açılmıştı. HALİL ASLAN 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.