Uşak Ufuk
20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Funda Kocabıyık orucunu asker ve polislerle birlikte açtı
30 Mayıs 2019 Perşembe 08:40

Vali Funda Kocabıyık orucunu asker ve polislerle birlikte açtı

Vali Funda Kocabıyık orucunu asker ve polislerle birlikte açtı

Vali Funda Kocabıyık orucunu asker ve polislerle birlikte açtı. Vali Funda Kocabıyık, İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapan askerler ve İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar programına Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcıları Muammer Balcı, Meral Batı Demirbaş, Hüseyin Demirbaş, Adem Uslan, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, er, erbaş ve polisler katıldı.Yemek duası ile birlikte orucunu askerlere açan Vali Funda Kocabıyık yaptığı açıklamada; kardeşlik, hoşgörü ve huzur ikliminde; manevi duyguların yükseldiği, birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşma duygularının arttığı Ramazan ayında asker ve polislerle ile aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Vali Funda Kocabıyık "Asırladır pek çok ülkenin sahip olmaya çalıştığı, hâkimiyet kurmak için çabaladığı bu güzel coğrafyanın sahibi olarak ezan seslerinin yankısında, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde nefes alıyor, çocuklarımızı büyütüyor, geleceğimizi inşa ediyor ve burada kültürümüzle, medeniyetimizle var olmaya devam ediyoruz. Bizlerin huzuru ve güvenliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden her türlü şartlarda görevlerini yerine getiren güvenlik güçlerimize Rabbim güç ve kuvvet versin, onları her türlü tehlikelerden muhafaza eylesin.  Bu güzel iftar programı vesilesi ile askerimiz ve polisimizle aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğum memnuniyetimi bir kez daha belirtmek isterim. Bu güzel buluşmaya vesile olan İl Jandarma Komutanımız Albay Yalçın Baysal’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ