Uşak Ufuk
01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VALİ KOCABIYIK, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
14 Ocak 2020 Salı 08:07

VALİ KOCABIYIK, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Funda Kocabıyık, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle, ilimizdeki basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Vali Funda Kocabıyık, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle, ilimizdeki basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.  Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Vali Funda Kocabıyık, basının toplumların vazgeçilmez unsurlarından olduğunu vurgulayarak, “Basın, sadece haber alma hakkının temsilcisi değil aynı zamanda bireylerin hak ve hürriyetlerinin korunması, kamuoyunun bilinçlendirilmesi, huzur ve güven ortamının güçlendirilmesi, kültürel etkileşimin sağlanmasında ve toplum içerisinde ortak bir anlayışın oluşturulmasında önemli bir misyon üstlenmektedir. Her türlü zor koşulda dahi  olayları doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyan, toplumun ortak sesi olan gazetecilik mesleği kamuoyunun vicdanını temsil etmektedir.” dedi. 

Medyanın, toplumun bilinçlenmesinde ki önemine değinen Vali Funda Kocabıyık, “İletişimin hızla küreselleştiği günümüzde insanlığın geleceği bakımından farklı görüş ve düşüncüleri nesnel bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük payı vardır. Milletçe yakaladığımız güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik, beraberlik ve bütünlük içinde Cumhuriyetimizin temel değerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmak, başta basın camiası olmak üzere, hepimizin önceliği olmalıdır. Toplumsal gelişmemizde, demokrasimizin sağlıklı işlemesi ve yerleşerek kökleşmesinde hayati bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini çağdaş imkânlarla daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem veriyoruz. Milletimizin duygu ve düşüncelerine tercüman olan, özveri ile çalışan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan siz kıymetli basın mensuplarımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Kocabıyık, “Toplumların temel ihtiyaçlarından olan basın, sadece haber alma hakkının temsilcisi değil aynı zamanda bireylerin hak ve hürriyetlerini korumada, kamuoyunu bilinçlendirmede, huzur ve güven ortamını güçlendirmede, kültürel etkileşimi sağlamada ve ortak bir anlayış oluşturmada önemli bir misyon üstlenmektedir. En zor şartlarda toplumda yaşanan olayları doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyan, toplumun ortak sesi olan basın mensuplarının icra ettiği gazetecilik mesleği kamuoyunun vicdanını temsil etmektedir. Medyanın bağımsızlığını en iyi biçimde sağlama hususunda, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları  da önem taşımaktadır. İletişimin hızla küreselleştiği günümüzde insanlığın geleceği bakımından farklı görüş ve düşünceleri nesnel bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde ve barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük payı vardır. Milletçe yakaladığımız güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik, beraberlik ve bütünlük içinde Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmak, başta basın camiasının olmak üzere hepimizin önceliği olmalıdır. Toplumsal gelişmemizde, demokrasimizin sağlıklı işlemesi ve yerleşerek kökleşmesinde hayati bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini çağdaş imkânlarla ve daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem veriyoruz. Milletimizin duygu ve düşüncelerine tercüman olan, özveri ile çalışan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum.” dedi. Vali Funda Kocabıyık, konuşmasının ardından basın mensupları ile sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.