Uşak Ufuk
27 Ocak 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VALİ KOCABIYIK, RAMAZAN AYI MESAJI VERDİ
08 Mayıs 2019 Çarşamba 08:00

VALİ KOCABIYIK, RAMAZAN AYI MESAJI VERDİ

Mübarek Ramazan ayı nedeniyle, kentteki yöneticiler bazı mesajlar paylaştılar.

Mübarek Ramazan ayı nedeniyle, kentteki yöneticiler bazı mesajlar paylaştılar. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, AK Parti Milletvekili Mehmet Altay, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak TSO Başkanı Selim Kandemir ve Uşak Deri Karma OSB Başkanı İbrahim Karahallı birer mesaj verdiler. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Rahmet, mağfiret ve bereket ayı, on bir ayın sultanı Ramazan ayına bir kez daha erişmenin mutluluk ve huzurunu yaşıyoruz.  Ramazan, tüm İslam âleminde manevi bir coşkunun yaşandığı; ibadetlerin yanı sıra elde olanın cömertçe paylaşıldığı, birlik ve beraberlik duygusunun en derinden hissedildiği mukaddes bir aydır.  Bu mübarek ayda, başta kendisi olmak üzere başkalarına da zarar verecek nefsanî talep ve hırslarından uzaklaşan Müslümanlar, Yüce Allah'ın rızasını kazanmak çabası içine girerler” dedi. “Oruç ve sabır ayı Ramazan'da her zamankinden daha duyarlı olarak sofralar yetim, öksüz ve yoksullara açılır, İftarın bereketi ve yüzlerdeki gülümseme, bu birlik ve beraberliğin en güzel neticesi, bu ibadetin dünyada görülebilen en güzel mükâfatıdır” diyen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, şöyle devam etti: “Bu güzel aydaki paylaşma duygusu ve orucun kazandırdığı güzel hasletleri bir ömür boyu koruyabilmek de bu ayda elde edilebilecek önemli kazançlardan biridir. İslam dininin mensupları olarak bedenen ve ruhen yerine getirmekle yükümlü olduğumuz oruç ibadeti, mali bir dayanışma emri olan fıtır sadakası ile birlikte bu ibadeti yerine getirenlere vicdani bir rahatlık, içinde yaşanılan topluma da genel bir huzur ve sükûnet armağan eder. En yakın akraba ve komşularımızdan başlayarak yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızı eyleme dökerken; İslam coğrafyasında yaşayan Müslüman kardeşlerimizle de dualarımızla manevi bir bağ kurabilmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayını idrak edebilmeyi ve yaşayabilmeyi temenni eder, Yüce Allah’tan bu mübarek ayın aziz milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini dilerim.”

 

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise “Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, bereketin anlayışının en ileri düzeyde yaşandığı bir  Ramazan Ayına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz. Manevi huzur iklimi, onbir ayın sultanı Ramazan ayında, yüce dinimizin emrettiği gibi, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek yardımlarda bulunmak, manevi duygularımızı daha da güçlendirecektir. Paylaşmanın daha bir önem kazandığı, bir birinden müstesna güzellikleri içerisinde barındıran bu rahmet ve mağfiret ayında,  kalplerimizden huzurun, sofralarımızdan bereketin, evlerimizden saadetin eksik olmamasını diliyor, Yüce Allah'tan  bizleri barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice Ramazanlara kavuşturmasını niyaz ediyor, tüm hemşehrilerime ve İslâm âlemine hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi. 

 

UŞAK İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI NURİ DEMİR

Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Başkanı Nuri Demir, “Ramazan ayı geldi hoş geldi inşallah bu ramazan Allah'ın Kur'an'da Bildirdiği Efendimizin bize öğrettiği orucu tutalım. O orucu tutalım ki o oruç da bizi tutsun. Birbirimizi inciterek tuttuğumuz orucun hiç kimseye faydası Yok , Ölçüsüz sabırsız öfkelerin dilimize düştüğü bir açlık hiçbir zaman oruç olmaz. İnşallah kitaptaki, sünnetteki orucu tutalım. Sadece açlık değil bizim orucumuz. Oruç bize sayılı günlerde farz kılındı. Kendimizi gözden geçirmemiz, etrafımıza göz gezdirmemiz, fakir fukarayı hanelerinde tanımamız, garip gurabayı yaşadıkları ortamda hatırlamak için farz kılındı. Hissetmek için, anlamak için, duymak için, elimizi taşın altına sokmak için, emr-i ilahi için, rıza-i bari için, sayısız bildik bilmedik hikmetleri için oruç tutuyoruz. Hep birlikte bu orucu tutalım. Gönüller yaparak oruçlarımıza güç katarak. ramazanın bizi değiştirecek ruhuna ruhlarımızı teslim ederek Hep birlikte birbirimize sevinç, güzellik taşıyalım. Gönüllerden gönüllere iyilik taşıyarak dolu dolu ramazan geçirmeyi Allah hepimize nasip etsin. Allahım hepimizi yeni bir ramazan’a başlarken etrafımızda gönlü kırık, yüreği buruk insanlar koymadan ramazanlar yaşamayı feyzinden fazlasıyla istifade ederek Bayrama ulaşmayı nasip etsin inşallah” dedi. 

 

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY:

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “11 ayın sultanı Ramazan ayına girmiş olmanın heyecanı içerisindeyiz. Ramazan ayı, toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin anımsandığı, yardımlaşma, mutluluk, güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Ramazan ayı, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir dönemdir. Bu mübarek günler vesilesiyle, yoksulları, kimsesizleri ve zorda olanları hatırlamak en önemli görevlerimizden biri olmalıdır. Ayrıca Kur'an'ın nuruyla aydınlanmak, onun feyzinden yararlanmak da yine bugünler vesilesi ile bize nasip olacak güzellikler arasındadır. Hemşehrilerim başta olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Aleminin Ramazan ayını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Mübarek Ramazan ayının milletimize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini, Filistin'de ve dünyanın değişik bölgelerinde zulüm gören Müslüman kardeşlerimize Rabbimden yardım ve Filistin'in bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum” dedi.  Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selim Kandemir, “Rahmet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan’a kavuşmanın sevincini ve heyecanını, en kalbi duygularımızla hissediyoruz. Ramazan ayı, oruç gibi mukaddes bir ibadetin icra edildiği ve kardeşlik, kenetlenme gibi duygularımızın pekiştiği müstesna bir zamandır. Uşaklı hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Uşak Deri OSB Başkanı İbrahim Karahallı da, “Hal hatır sorma, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı, 11 ayın Sultanı Ramazan’ı şerife kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Cenab-ı Allah’ın rızası için, bu Ramazan ayında da hem ibadetlerimizi icra edeceğiz, hem de maddi ve manevi anlamda ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için elimizden gelen çabayı ortaya koyacağız. Çünkü bizler, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” ilkesini benimseyen ve yayan bir Peygamberin ümmetiyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Uşaklı hemşehirlilerimiz olmak üzere, tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyoruz” dedi. HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ