Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vatandaşla istişarelere devam ediyor
22 Mayıs 2018 Salı 09:19

Vatandaşla istişarelere devam ediyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, vatandaşla istişarelere devam ediyor.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, vatandaşla istişarelere devam ediyor. Önceki gün, Cuma namazını Emir Hatip Camii’nde kıldıktan sonra, Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Cahan, burada vatandaş ziyaretinde bulundu, talep ve önerileri dinledi. Mahalle sakinleriyle bir kıraathanede oturup sohbet eden Başkan Cahan, kentteki tüm mahallelere eşit hizmet götürdüklerini kaydetti.

Cumhuriyet Mahallesi geniş bir alana yayılan önemli yerleşim alanlarımızın başında geliyor

Kentte ulaşım konusunda yoğun çalışmalar yapıldığını ve belirten Cahan, Cumhuriyet Mahallesi’nin kent merkezine olan bağlantı yollarında iyileştirmelerin gerçekleştiğini söyledi. Kısa bir süre önce Necati Özen Caddesi’ndeki yol asfaltlama, kaldırım ve diğer düzenlemelerin tamamlandığını belirten Cahan, “Cumhuriyet Mahallesi geniş bir alana yayılan önemli yerleşim alanlarımızın başında geliyor. Mahallemizde yerleşim yoğun olduğu için ulaşımda aksama olmaması adına bir dizi çalışma yaptık. Bu kapsamda vatandaşın ve sürücülerin alternatif olarak kullandıkları ve Sinekli mevkii olarak adlandırılan bölgesinde yol yapımı çalışmalarını sonlandırdık. Ayrıca diğer bağlantı yollarında iyileştirmelerde bulunduk” dedi.

sosyal medya ve gerekse kapsamını genişlettiğimiz 153 hattımız üzerinden bize bildirebilirsiniz

Kentteki tüm mahallelere eşit hizmet götürdüklerini söyleyen Başkan Cahan, “Bizim için Uşak’ın her bir karışı aynıdır ve hizmet noktasında eşitlik prensibimizdir. Belediye olarak kentteki tüm mahallelere eşit ve adil bir hizmet anlayışıyla yaklaşmaktayız. Halkımızın görüş ve önerilerine önem veriyoruz ve sizlerden gelecek talepleri mutlaka değerlendiriyoruz. Belediyemizle ilgili talep ve beklentilerini gerek sosyal medya ve gerekse kapsamını genişlettiğimiz 153 hattımız üzerinden bize bildirebilirsiniz” diye konuştu. Başkan Cahan, kentte ulaşım adına yapılan çalışmalara da değindi. TEDAŞ kavşağındaki düzenlemeye değinen Uşak Belediye Başkanı Cahan, kentte trafiğin güvenli ve mevcut durumdan hızlı akması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Söz konusu kavşağın alternatif bir bağlantı olacağını söyleyen Cahan, “İbrahim Tahtakılıç caddemiz ve İzmir-Ankara karayolumuz yoğun olarak kullanılıyor. Bu yolların kesiştiği bölgelerden biri de Denizli karayolumuzdu. Fakat bugüne kadar bu bölgede her hangi bir çalışma olmadığı için sürücülerimiz bu seçenekten mahrumdu. Şimdi bölgeye geniş bir döner kavşak yapıyoruz ve tüm yönleriyle tamamlandığında bölgedeki ulaşımdaki sıkıntıların birini çözmüş olacağız” dedi. Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a Yardımcısı Mustafa Dayıoğlu eşlik etti. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA       

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ