Uşak Ufuk
05 Aralık 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalım: Erken seçim yapılmalı
07 Ocak 2021 Perşembe 07:33

Yalım: Erken seçim yapılmalı

Yalım: Erken seçim yapılmalı

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, yaptığı basın toplantısında vatandaşın 5’li çeteden kurtarılacağını ifade ederek, “Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıltmasıyla AK Parti’ye oy veren, özellikle iş veren kesimin fabrikasına, malına el konulacak lafına inanmasınlar” dedi. 

 

CHP UŞAK İL BİNASINDA BİR TOPLANTI YAPAN MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM, KÖPRÜ VERGİLERİNE DEĞİNDİ...

Uşak’ta İl Parti Binasında bir basın açıklaması yapan, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Türkiye Büyük Millet Meclisinde de dile getirdiği “5’li çete” ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Türkiye’nin 5’li çeteden kurtarılacağını ifade eden Yalım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi büyük projelerin devletleştirileceğini ve vatandaşın vergilerinin kurtarılacağını dile getirdi. Yalım, AK Parti’ye oy vermiş işletme ve fabrika sahiplerine de seslenerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, gündeme getirdiği, CHP tarafından mallara ve fabrikalara el konulacağı yönündeki söylemlerin doğru olmadığına dikkat çekti. 

 

“HER 3 AYDA BİR BUGÜN GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ TOPLANTIYI YAPACAĞIM”

 CHP tarafından kurulan ekonomi masasının çalışmaları hakkında 3 ayda bir bilgilendirme yapacağını dile getiren Milletvekili Yalım, “139 milletvekilinden oluşan kendilerinin uzmanlık dalları ile alakalı bir ‘Ekonomi Masası’ kuruldu. Buna her alanda uzman olan arkadaşlarımdan, 20 kişiden oluşan… 20 kişiden bir tanesi de benim. Ben de ulaştırma sektöründe uzman olduğumdan dolayı hem Genel Başkanı’mız hem de Faik Öztrak ve diğer yetkili arkadaşlarımızın tavsiyesiyle ‘Ekonomi Masası’nda ulaştırmadan sorumlu kişi olarak ben görev yapıyorum. Yaklaşık 1 buçuk aydır bu görevdeyiz ve de 1 aylık çalışmalarımızın sonucunda, her 3 ayda bir sizlerle paylaşmamız gereken raporlar var. Her 3 ayda bir bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıyı yapacağım. Tayyip Erdoğan’ın bizim bütçe konuşmalarında yaptığımız açıklamalardan sonra, çok değerli AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımız. Bugün böyle düşünürsünüz yarın doğrulara yürürsünüz, bize veya başka bir partilere oy verirsiniz ama doğruları bilmenizi istiyorum” dedi.

 

 “VATANDAŞIN VERGİSİNİ BU 5’Lİ 

ÇETEDEN KURTARACAĞIZ”

  Vatandaşın ödediği vergilerin 5’li çeteden kurtarılacağını vurgulayan Yalım, “Bugün ülkemizin hazinesine kene gibi yapışan 5’li bir çete var. Bu 5’li çeteden, biz bu memlekette sizlerin ödediği vergileri, biz iktidara geldiğimizde kesinlikle kurtaracağız. Bu kesinlikle el koyma değil. Bu bir, hiçbir zaman bir AK Partilinin, doğru düzgün namusuyla iş yapan bir işverenin malına el koyma değil. Böyle bir şey yok. Bunu Sn. Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı yanlış yansıtıyor. Doğruyu anlatmak adına özellikle bu konuya girdim. Biz ülkemizdeki 83 milyonun ödediği, vatandaşın ödediği verginin kesinlikle son kuruşuna kadar sahip çıkmak adına bu 5’li çete dediğimiz, bu kişilere verilen, haksız yere ve de başlangıçtan itibaren yapılan anlaşmalardaki, sözleşmelerdeki haksızlıktan dolayı bizim hazinemize kene gibi yapışan bu sistemi düzelteceğiz” ifadelerini kullandı.

“22 MİLYAR DOLARLIK BU YATIRIMI BİZ DEVLETLEŞTİRECEĞİZ”

 Özel şirketler aracılığıyla yapılan büyük yatırımları devletleştireceklerini ifade eden Yalım, “Bunu nasıl yapacağız? Çağıracağız bu vatandaşları, ne kadar masraf ettiniz? Şu kadar. Biz bunları devletleştireceğiz. Yani Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, yapım aşamasında olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve de Kuzey Marmara Yolu ve buna bağlantılı diğer yollar. 6 büyük ana yatırım, toplam bedeli 22 milyar 367 milyon 926 bin 380 Dolar.  İşte bu yapılan yatırım, sizlerin ödediği vergiden, yaklaşık 15 ile 29 yıl arasında işletme süresi var, 10 kat 15 kat, hatta Zafer Havalimanı bu da var geri devletleştireceğimiz projelerin içerisinde, 35 kat bakın. Bir iş yaparsınız, manavsınızdır, gidersiniz biber alırsınız, domates alırsınız, patlıcan alırsınız satmak için pazar pazar veya mahalle arası dolaşırsınız. Bir risk alırsınız. Çürüme bedeli, azalma bedeli vesaire… Ama öyle bir anlaşma yapmışlar ki geçse de parasını alıyorsun, binse de parasını alıyorsun. İşte bu yapılan anlaşmalardan dolayı hazinemize kene gibi yapışan 22 milyar Dolarlık bu yatırımı biz devletleştireceğiz” diye konuştu.

 

“AK PARTİ’YE OY VEREN, ÖZELLİKLE İŞ VEREN KESİMİN FABRİKASINA, MALINA EL KONULACAK LAFINA İNANMASINLAR”

 AK Parti’ye ov veren vatandaşların şirketlerine ve işletmelerine el koyulacağı yönündeki söylemlerin yanlış olduğunu belirten Yalım, “Buradan AK Partiye oy veren, özellikle iş veren kardeşlerime söylüyorum. Hiç kimse namusluysa, işini düzgün yapıyorsa, hiçbir zaman korkmasına gerek yok. Cumhuriyet Halk Partisi geldiğinde kesinlikle biz tüm kesimlerin oy versin vermesin, haklı olan namusuyla gereğini yapan herkesin yanındayız. Onun için Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıltmasıyla AK Parti’ye oy veren, özellikle iş veren kesimin fabrikasına, malına el konulacak lafına inanmasınlar. Buradan basın aracılığıyla bunu özellikle belirtiyorum. Biz sadece 5’li çete dediğimiz bu 6 ihalesi yapılan projelerin, sizin ödediğiniz vergilere ve hazinelere kene gibi yapıştığından dolayı bunu devletleştireceğiz. Tabi ki onların ödediği rakamları da bilir kişiler tarafından hesaplatıp, haklarını verip bu olayı kökünden çözmüş olacağız” şeklinde konuştu.

 

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM: “ERKEN SEÇİM İSTİYORUZ”

 Erken seçim talebini de yineleyen Uşak Milletvekili Yalım şunları dile getirdi:

“İlk önce şunu söyleyelim Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve de onun küçük ortağı, Sn. Devlet Bahçeli, sizlerden biz ben acil şekilde milletin bu buhrandan çıkması adına sandık istiyoruz. Yani erken seçim istiyoruz.  Açık ve net söylüyorum. En kısa zamanda, 2021 yılında Haziran veya Kasım ayında erken seçim istediğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Biz ülkenin bu buhrandan çıkması için gereken tüm altyapıyla, gereken tüm kurmaylarımızla hazırız, biz bu buhrandan Cumhuriyet Halk Partisi olarak Millet İttifakı olarak kurtaracağımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.”

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.