Uşak Ufuk
29 Haziran 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalım: Evlatlarımıza sahip çıkmalıyız
13 Aralık 2021 Pazartesi 05:05

Yalım: Evlatlarımıza sahip çıkmalıyız

Yalım: Evlatlarımıza sahip çıkmalıyız

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Antalya’da tarikat yurdunda yaşanan vahşi cinayete ilişkin konuştu. CHP’li Yalım, “Evlatlarımıza sahip çıkmalı tarikatlardan uzak tutmalı, onların eline düşürmemeliyiz” dedi.

Konuyla ilgili düşüncelerini anlatan Yalım, “Antalya'da İlim ve Kültür Derneği adı altında faaliyet gösteren tarikata bağlı bir öğrenci yurdunun yemekhanesinde meydana gelen olayda, yurtta aşçı olan İhsan Güney yurtta kalan üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'u (18) vahşice öldürdü. Cinayeti işleyen Güney, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“DEVLET ÖĞRENCİLERİ NE İDİĞİ BELİRSİZ YAPILARIN ÖNÜNE BIRAKMAZ”

Yaşanan olayla ilgili CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’dan açıklama geldi. CHP’li Yalım, “Devletin en asli görevlerinden biri bu ülkenin evlatlarına, geleceği olan gençlerine, öğrencilerine barınma imkânı sağlamaktır. Yer yüzünde hiçbir devlet öğrencilerini tarikatların, cemaatlerin, ne idiği belirsiz yapıların önüne bırakmaz. Bırakıldığında ise daha önce edindiğimiz acı tecrübeler gibi olaylarla karşılaşırız. Kimi tarikat yurdunda istismar haberi, kimi tarikat yurdunda yangın haberi kimi tarikat yurdunda da cinayet haberiyle karşı karşıya kalırız. Ailelere seslenmek istiyorum. Dininizi kimsenin sömürmesine, kendi güdümüne almasına izin vermeyin. Evlatlarınızı bu ve benzeri tarikat yapılarından cemaatlerden uzak tutun. Cemaatler tarikatlar çocuklarınıza faydadan çok zarar getirir. Evlatlarımıza lütfen sahip çıkalım.” dedi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan  Yalım son olarak tarikat yurtlarının kapatılmasını ve devlet ile beraber belediyelerin öğrencilere yurt imkânı sağlaması için seferber olması gerektiğinin de altını çizdi.

HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.