Uşak Ufuk
17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaşlılar günü için açıklama yaptı
03 Ekim 2019 Perşembe 07:00

Yaşlılar günü için açıklama yaptı

Yaşlılar günü için açıklama yaptı

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj verdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, “Dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yön gösteren kıymetli büyüklerimiz için özel bir anlam ifade eden "Dünya Yaşlılar Günü"nü heyecan ve mutlulukla idrak ediyoruz” dedi. Mehmet Altay, şöyle devam etti: “İnsanlar arası ilişkilerde en önemli ve temel faktör sevgi, saygı ve hoşgörüdür.  Ruhun gıdası olan sevgi ve güvenin temeli olan saygı ile toplumlar gelişmişlik noktasında önemli yol kat etmekte ve bu temel unsurlar çerçevesinde yaşanabilir bir ortam geliştirmektedirler. Özellikle Türk toplumunda sevgi, saygı, merhamet ve hoşgörü gibi duygular asırlar boyu sürmüş, Türk toplumlarının tarihin her sahnesinde yerlerini almalarında önemli bir görev üstlenmiştir. Bu manada yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, onların sıkıntılarına ortak olup, çözüm yolları aramak ve hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmak bizlere düşen en önemli görev olarak kabul edilmelidir.

 Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır. Devletimiz, insanımızın değer yargıları arasında var olan yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını, değişen toplum yapısı içinde ve bilimin ışığında profesyonelce hizmet alanlarına taşıyarak, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını gayretle sürdürmektedir. Bu manada devletimizin sağladığı imkânlar ve sunduğu hizmetlerin her geçen gün daha mükemmel hale getirilmesini sağlamak, öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Bugünlerimizin mimarı olan saygıdeğer büyüklerimizin "Dünya Yaşlılar Günü" nü en kalbi duygularımla kutluyor,  sağlıklı, huzurlu, mutlu ve hayırlı ömürler diliyor, ellerinden hürmetle öpüyorum.” diye konuştu. 

HABER:

BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.