Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yavuz, Uşak teşkilatıyla buluştu
08 Mart 2022 Salı 07:00

Yavuz, Uşak teşkilatıyla buluştu

Yavuz, Uşak teşkilatıyla buluştu

  (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, salgın sürecinde alınan hasarların hızlı onarıldığını belirterek "Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanı'mızı 2023 seçimlerinde daha güçlü bir şekilde yeniden yürütmenin başına getireceğiz." dedi.

Uşak Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı İl İstişare Toplantısı'nda konuşan Yavuz, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde birçok ilkler, yenilikler, güzellikler yaşadığını ve yaşamaya devam edeceğini söyledi. AK Parti olarak kronik sorunları çözmek ve yapılamaz denilenleri yapmak için gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Yavuz, AK Parti iktidarı döneminde yapılan en önemli işin parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçiş olduğunu ifade etti.

Parlamenter sistemin kriz üreten bir sistem olduğunu anlatan Yavuz, "Şimdi bizi yine oraya çevirmeye çalışıyorlar ya... Krizden menfaat çıkarmaya çalışıyorlar da onun için. Krizlere bel bağlıyorlar." dedi. 

Millet İttifakı'nı eleştiren Yavuz, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bakın onların uğraştığı işlere. Onlar neyin peşine düşmüş, fark ediyor musunuz? Masayı nasıl kuracaklar, Türkiye'yi yeniden nasıl o eski krizli, kaoslu, kargaşalı günlere çevirecekler; onun için uğraş veriyorlar. Parlamenter sistem hayali kuruyorlar. Biz bizim aleyhimize bile olsa Cumhurbaşkanlığı Sistemi yani başkanlık sistemi Türkiye'nin hayrınaysa o olacak ve devam edecek. Velev ki AK Parti'nin aleyhine olsun. Yeter ki 'Türkiye'nin lehine olsun' diyen insanlarız. Bana bir televizyon kanalında dediler ki 'HDP neredeydi? Orada var mıydı?' Bal gibi vardı. HDP'nin ruhu orada. HDP'siz Millet İttifakı düşünebiliyor musunuz? HDP de var orada. Orada FETÖ'nün unsurları da var. Orada başka birtakım marjinal grupların adeta yansıması da var. CHP diyor ki 'Ben gelir gelmez, bu atılan bütün herkesi geri alacağım.' FETÖ'ye göz kırpıyor. İYİ Parti de benzer yaklaşımlar sergiliyor. Öyle bir masadan Türkiye'ye hayır gelmesi mümkün mü? O açıdan biz öyle olmayacağız ya. Biz Türkiye o türden zaman kaybetmesin ve daha büyük işler yapsın şeklinde bir hevese sahibiz ya. Onun için liderimize sahip çıkacağız."

 

- Salgın sürecinde atılan adımlar

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle birlikte hızlı kararlar alındığını, bunun faydalarının en net şekilde salgın sürecinde görüldüğünü aktaran Yavuz, şöyle konuştu:

"Salgın döneminde dünya ne yapacağını şaşırmışken biz Kanal İstanbul'un temelini attık, çalışmalara başladık. Doğalgazı bulduk, 'Mavi Vatan'ın peşine takıldık. Bütün bunlar etkin liderlikle oluyor. 2023'te yani gelecek yıl nükleer santrallerin ilk ünitesi açılıyor. Gelecek yıl bizim kendi doğalgazımız sisteme bağlanıyor. Yani Türkiye'nin geleceğinin nasıl aydınlık olacağının ipuçları oluşsun kafamızda diye bunları söylüyorum. Hasar aldık salgın sürecinde. Bu hasarları hızlı onarıyoruz. Ama daha büyük bir ışığı önümüzde görüyoruz. Allah'ın izniyle de Cumhurbaşkanımızı 2023 seçimlerinde daha güçlü bir şekilde yeniden yürütmenin başına getireceğiz."

AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul da yaptığı konuşmada 2023 seçimlerine gece gündüz demeden hazırlandıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.