Uşak Ufuk
29 Haziran 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni eğitim yılında denetimler sıkı olacak
10 Eylül 2021 Cuma 08:23

Yeni eğitim yılında denetimler sıkı olacak

Yeni eğitim yılında denetimler sıkı olacak

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Aydın Turan İlkokulunu ziyaret etti.  Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Funda Kocabıyık, öğrencilerle sohbet ederek ilk gün heyecanlarını paylaştı.  Vali Funda Kocabıyık okul ziyareti sırasında yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla öğrencilere hitaben "Sevgili Öğrenciler, bugün, uzun zamandır hasretini çektiğiniz okullarınıza kavuşuyorsunuz. Heyecanınıza ve coşkunuza yürekten katılıyorum. Okullarınızda alınan tedbirlere uyacağınıza olan inancımla hepinize sağlık ve başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum." dedi.

Uşak'ta toplamda 60 bin 81 öğrencinin yüz yüze eğitime başladığını belirten Vali Funda Kocabıyık alınan tedbirler çerçevesinde öğretmen ve velilere mesaj verdi. Vali Funda Kocabıyık mesajında "Değerli öğretmenlerimiz ve kıymetli velilerimiz, okullarımızda çocuklarımızın sağlığını korumaya yönelik her türlü tedbir alınmıştır. Salgınla mücadele kapsamında yüz yüze eğitim uygulamalarının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için öğrencilerimizin, maske, mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere titizlikle riayet etmeleri noktasında rehberlik etmenizi ve rol model olmanızı sizlerden istirham ediyorum. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın ülkemize, milletimize, Uşak'ımıza ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve siz kıymetli hemşehrilerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum." dedi.

Vali Funda Kocabıyık, Aydın Turan İlkokulu binası ve bazı sınıflarda yaptığı incelemelerin ardından okul idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya gelerek yeni eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilecek faaliyetler ve okullarda koronavirüse yönelik alınan tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.